آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47631
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1392 10:9
تعداد بازدید : 927

سخنگوی کمیسیون اینترنت سازمان نصر تهران:

اعتراض به مصوبه 181 رگولاتوری پابرجاست

سخنگوی کمیسیون اینترنت و PAP سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در واکنش به سخنان رییس سازمان تنظیم مقررات در رابطه با اینکه مصوبه 181 مربوط به شرکت ِهای PAP است و ISPها و ISDP ِها را شامل نمی شود، گفت: سازمان همچنان بر موضع قبلی پافشاری کرده و به این مصوبه اعتراض دارد.

فناوران- علی توسلی با بیان اینکه سخنان آقای عمیدیان موضع رسمی‌وی نبوده و در حاشیه همایش این مطالب را عنوان کرده است، افزود: در تماس‌هایی که دیروز با دفتر وی داشتیم اعلام کردند که مطالب عنوان شده در جلسه علنی نبوده و فقط اظهار نظری شخصی است.
وی گفت: آقای عمیدیان در حاشیه جلسه با یکی از اعضای کمیسیون اینترنت صحبت می‌‌کرد که خبرنگاران سخنان ایشان را با عنوان "اعلام کرد" آورده‌اند.
توسلی با تاکید بر اینکه اصولا این نوع تفکیک قیمتی که با اجرای مصوبه ایجاد می‌‌شود موضوعیت ندارد، گفت: مصوبه 181 باعث ایجاد اختلال در بازار اینترنت کشور می‌‌شود به همین دلیل از وزیر ارتباطات درخواست تجدید نظر کرده‌ایم.
وی افزود: در این رابطه تاکنون جلسات زیادی در کمیسیون اینترنت نصر تهران برگزار کرده‌ایم و تا به نتیجه رسیدن اعتراض موضوع را دنبال خواهیم کرد.
به گفته وی مصوبه 181 رگولاتوری و تبعات آن در جلسه هفته آینده کمیسیون نیز مجددا بررسی خواهد شد.
توسلی همچنین با بیان اینکه شرکت‌ِهای ارایه دهنده خدمات اینترنتی در شهرستان‌ها دچار مشکل شده‌اند، گفت: با وجودی که هنوز یک ماه نیست که مصوبه تصویب شده اما ISPهای شهرستانها دچار مشکل شده اند و در بازارشان اختلال به وجود آمده است.
وی افزود: با توجه به اینکه در این دولت گوش شنوا وجود دارد، به اصلاح مصوبه بسیار خوش بین هستیم و امیدواریم وزارت ارتباطات قبل از هرج و مرج در بازار مصوبه را اصلاح کند.

  بی‌خبری مخابرات استان‌ها از مصوبه 181
در این بین گویا مخابرات‌های استانی نیز از مصوبه 181 رگولاتوری بی خبرند و تخفیف‌های مربوطه را روی سرویس‌های خود اعمال نمی‌کنند.
روز گذشته مدیر یک شرکت اینترنتی در این باره گفت: با اینکه شرکت‌های ارایه دهنده سرویس‌های ADSL به مردم تخفیف‌های مربوطه را روی سرویس‌ها اعمال کرده‌اند، اما هنوز شرکت مخابرات اقدامی‌در مورد این موضوع نکرده است.
زهرا خسروی افزود: قرار بود مصوبه 152 بعد از یک سال بازنگری شود. ما جلسه‌ای داشتیم و دوستان روی چنین طرحی کار می‌کردند و درحقیقت قرار بر این بود که در ابتدا هزینه‌ها افزایش داشته باشد چرا که شرکت‌های ارایه کننده خدمات اینترنتی به دلیل افزایش هزینه‌ها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کردند.
او افزود: بعد از بررسی‌های بسیار تعرفه مورد نظر به تصویب رسید اما وزیر ارتباطات دستور داد تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند. بعد از کارشناسی دوباره قرار بر این شد که هزینه‌های خطوط انتقال، پهنای باند و برق و مکان 25 درصد کاهش یابند.
این مدیر شرکت اینترنتی در ادامه گفت: نهایتا طرح ابلاغ شد و ما نیز روی سرویس‌هایمان کاهش هزینه را اعمال کردیم. متاسفانه هنوز با مخابرات‌های استانی مشکل داریم و وقتی از این موضوع صحبت می‌کنیم که قیمت‌ها باید 25 درصد کاهش داشته باشد پاسخ می‌دهند که ما از مصوبه جدید خبری نداریم.
وی گفت: مصوبه بسیار مفید است به شرطی که همه متولیان طرح در رابطه با این موضوع همکاری‌های لازم را انجام دهند. در این بین مخابرات باید ملزم شود تا زودتر کاهش 25 درصدی قیمت خطوط انتقال را اعمال کند.
خسروی در رابطه با اینکه چرا خود شرکت‌های ندا یا PAP وارد عمل شدند و با دولت مذاکره کردند افزود: PAP‌ها 11 شرکت خاص هستند که مشکلات خاص خود را دارند و دبیرخانه مشترکی نیز برای آن‌ها به وجود آمده است. درحقیقت ما نمی‌توانستیم منتظر اقدام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بمانیم. آن‌ها هم پیگیری‌ها خودشان را انجام می‌دهند تا به نتیجه برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :