آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47547
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 12:7
تعداد بازدید : 1093

نمایشگاه «ایران موبی کد» امروز به کار خود خاتمه می دهد

نمایشگاه "ایران موبی کد" به همت دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه امیرکبیر از دهم اسفند ماه آغاز به کار کرد، امروز به پایان می رسد.

فناوران-  نمایشگاه "ایران موبایل کد" که از روز شنبه آغاز شده و تا امروز (سه‌شنبه) ادامه یافت، در فضایی با تعامل و حمایت از جوانان خلاق و نخبگان حوزه موبایل با تایید دانشگاه امیرکبیر به جمع‌آوری ایده‌های نو پرداخته و با سه هدف افزایش تعداد برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌های موبایلی با کیفیت به زبان فارسی، ارتقای سطح کیفی برنامه‌های موبایلی و برطرف کردن نیازهای جامعه از طریق برنامه‌های موبایل در هر زمان و هر جایی برگزار شد.
به گفته علیرضا مجید آبادی، عضو کمیته اجرایی نمایشگاه "ایران موبایل کد"، با توجه به اینکه این مسابقات برای نخستین بار برگزار شده، با استقبال خوبی مواجه شده و مشارکت در حد مطلوب و به لحاظ کیفی در حد انتظار بوده است.
وی اعلام کرد: برای شناساندن و اعتبار بخشی به برند "ایران موبایل کد" داوری‌ها با وسواس و کیفیت خوب انجام گرفت و کمیته‌ عالی توسط اساتید دانشگاه امیرکبیر با تعیین شاخص‌های سنجش کیفیت و کارآیی به انتخاب برنده‌ها و اعطای جوایز پرداخت.
وی افزود: با توجه به اینکه در این نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار شد، انتظار می‌رود دوره‌های بعدی نتایج مثبت‌تری از این رویداد را شاهد باشیم و کاربران به بینش بهتری از استفاده از خدمات موبایلی در حوزه بانکداری دست‌ یابند.
بر اساس این گزارش این نمایشگاه شامل 9 کارگاه‌ آموزشی به بررسی برنامه‌نویسی موبایل در ایران، ساخت بازی‌های سه‌بعدی برای آندرویید و آشنایی با مبانی سیستم‌عامل آندرویید پرداخت.
در این نمایشگاه همچنین شرکت پرداخت نوین وابسته به بانک اقتصاد نوین با حمایت از نخبگان و برنامه‌نویسان کشور در حوزه موبایل به عنوان حامی شرکت کرد.
مدیرعامل شرکت پرداخت نوین در این نمایشگاه به گسترش حضور در بازارهای پایه، توجه به پرداخت آفلاین، توسعه سرویس‌های ارزش افزوده، گسترش کسب و کار همراه (Mobile Business) و ارتقای زیر ساخت و امنیت را از راهبردهای استراتژیک شرکت برشمرد.
به گفته میردامادی از دیگر مواردی که در حوزه راهبردهای استراتژیک شرکت پرداخت نوین مورد توجه ویژه است، کسب و کار همراه یا همان Mobile Business است.
وی با بیان اینکه کاربری سامانه‌های تلفن‌های همراه و هوشمند در حال گسترش روز افزون است، گفت: سیر تحول فناوری و ترکیب جمعیتی کشور به گونه‌ای است که توجه خاصی را به منظور توسعه سامانه‌های پرداخت همراه یا Mobile Payment می‌طلبد به نحوی که می‌توان پرداخت همراه را اساسی‌ترین محور حوزه کسب و کار همراه برشمرد.
وی استفاده از توان تولیدکنندگان سامانه‌های همراه (Mobile Apps) را در جهت افزایش سطح خدمات و گردش پول که در نهایت منجر به ایجاد مزایای متعدد برای طرفین بر اساس یک مدل برد همگانی می‌شود از موارد مورد توجه پرداخت نوین در دوره جدید فعالیت خود معرفی کرد.
وی همچنین زمینه‌های فعالیت شرکت را ارایه راه‌حل‌های پرداخت همراه و پرداخت الکترونیکی و پایانه‌های همراه برشمرد و گفت: ارایه و توسعه ابزارها و خدمات نوین و پرداخت تجارت همراه شامل سرویس‌های USSD، NFC و Mobile Wallet است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :