آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47545
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 12:5
تعداد بازدید : 1369

جایی که استفاده راننده ها از موبایل ممنوع نیست

پس از جریمه یک زن به علت استفاده از عینک گوگل، دادگاهی در کالیفرنیا استفاده از این عینک را همچنان ممنوع اعلام کرد اما در دست داشتن گوشی در هنگام رانندگی را برای استفاده از برخی نرم افزارها بلامانع اعلام کرد.

 خبرگزاری فارس- پس از بررسی مجدد بازداست و جریمه زنی در ایالت کالیفرنیای آمریکا به علت استفاده از عینک گوگل در هنگام رانندگی، دادگاهی در این ایالت همچنان بر ممنوع بودن این اقدام تأکید کرد. این دادگاه همچنین مجددا اعلام کرد استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند در هنگام رانندگی و در دست داشتن آنها برای استفاده از نرم‌افزارهایی مانند نقشه گوگل بلامانع و مشمول جریمه نخواهد شد.
این دادگاه تأکید کرده است استفاده از گوشی تلفن‌همراه تنها برای اهداف صحبت کردن و یا گوش دادن به آن در هنگام رانندگی ممنوع خواهد بود.
این دادگاه در کالیفرنیا  رأی به بی گناهی مردی داده است که به علت در دست داشتن گوشی همراه خود و استفاده از ست نو (نوعی برنامه ناوبری و هدایت) توسط پلیس این کشور متوقف شده بود.
پلیس بزرگراه در کالیفرنیا پس از مشاهده استفاده این مرد از تلفن همراه در هنگام رانندگی این مرد را به دادگاه احضار کرده بود که با اثبات استفاده وی از نرم افزار ناو بری این دادگاه وی را بیگناه اعلام کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :