آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47535
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:42
تعداد بازدید : 863

اعطای تسهیلات به 10 شرکت دانش بنیان

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در همایش ملی نقش فن بازار در ایجاد و توسعه بازار فناوری کشور از معرفی 7 پارک علم و فناوری به عنوان کریدورهای تجاری سازی خبر داد و گفت: با توسعه فعالیت های صندوق نوآوری و شکوفایی تا پایان سال به 10 شرکت دانش بنیان تسهیلات اعطا خواهد شد.

خبرگزاری مهر- سورنا ستاری با بیان اینکه در 5 ماه اخیر اتفاقاتی در حوزه علم و فناوری رخ داده است، افزود: برخی از این رخدادها به نتیجه رسیده است که از آن جمله می‌توان به فعال‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد.
ستاری، اقتصاد دانش بنیان را عامل توسعه اقتصادی در کشور دانست و ادامه داد: امیدوارم با ادامه راهی که آغاز شده است بتوانیم بودجه‌های کشور را نه از محل صادرات نفت بلکه از تولید محصولات دانش‌بنیان کسب کنیم.
لزوم خرید تضمینی محصولات دانش بنیان
در همین حال دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه باید محصولات با کیفیت تولید شده شرکت‌های دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خرید تضمینی شود، گفت: از سوی این معاونت سیاست‌های راهبری، نظارت و رصد فن بازارها در دست تدوین است.
محمدرضا مخبر دزفولی اقتصاد دانش بنیان را یکی از اهداف نقشه جامع علمی کشور دانست و گفت: ابتدای طرح موضوع فن بازار در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، عده‌ای با تردید به موضوع نگاه می‌کردند، اما ستاد راهبری اطمینان داشت که معاونت علمی و فناوری می‌تواند این کار را انجام بدهد و خوشبختانه آنچه امروز شاهد آن هستیم صحت این پیش‌بینی را ثابت می‌کند.
مخبر، افزود: خرید محصولات با کیفیت تولید شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان باید توسط معاونت علمی و فناوری از طریق فن بازارها تضمین شود و گام بعدی در این مسیر نیز تشکیل فرا بورس است و همه باید در این مسیر همکاری کنند.

  ایجاد شبکه سخت افزاری
رییس سازمان صنایع کوچک نیز در این مراسم عدم امکان واردات فناوری و نبود برنامه ملی برای نفوذ و رسوخ فناوری را از چالش‌های موجود در واحدهای کوچک صنعتی نام برد و گفت: در این راستا اقدام به ایجاد شبکه‌ای از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری شد و از معاونت علمی ریاست جمهوری درخواست تدوین برنامه ملی برای نفوذ فناوری در این واحدها را داریم.
سید محمدعلی سید ابریشمی با بیان اینکه 92 درصد از واحدهای صنعتی کشور صنایع کوچک هستند، افزود: بر اساس سند برنامه پنجم توسعه، سند چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور بر مقوله علم و فناوری تاکید شده است که یکی از زیر ساخت‌های توسعه فناوری سازمان صنایع کوچک است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :