آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47534
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:33
تعداد بازدید : 664

مدير تشکل‌هاي اتاق ايران اعلام کرد:

رونمايي از آيين نامه ساماندهي تشکل هاي اقتصادي

مدير کل تشکل هاي اتاق بازرگاني ايران گفت: تصدي گري دستگاه هاي متعدد در ثبت تشکل ها مشکل جدي ما بود که با قانون بهبود مستمر فضاي کسب و کار اين مسووليت به اتاق بازرگاني رسيد.

موج- هومن حاجي پور افزود: حضور تشکل‌ها در اقتصاد ايران به ماراتن جديدي در همکاري بخش‌خصوصي با دولت تبديل شده است.
وي در مورد رونمايي از آيين‌نامه ساماندهي تشکل‌هاي اقتصادي کشور گفت: ما بايد نسبت به تشکيل تشکل‌هاي بين‌المللي و مسووليت‌پذير اقدام کنيم.
حاجي پور ادامه داد: چنانچه اتاق بازرگاني را به عنوان تجلي گاه نخبگان اقتصادي ايران بدانيم قطعا اين تجلي داراي دو رکن جغرافيايي و موضوعي است.
مدير کل تشکل هاي اتاق بازرگاني ايران همچنین در خصوص اهميت واگذاري اقتصاد ايران به بخش خصوصي گفت: تاکنون تشکل‌هاي ما به صورت خود رو و تک محور بوده‌اند.
وي اظهار داشت: ما 180 تشکل ملي و 150 تشکل استاني داريم، اما؛ بايد به سمت تاسيس تشکل‌هاي بين‌المللي حرکت کنيم.
حاجي پور با بيان اين مطلب که تشکل‌هايي که خارج از اتاق بازرگاني به ثبت رسيده بودند به سمت پارلمان بخش خصوصي سوق داده شدند، متذکر شد: يکي از مشکلاتي که در الحاق تشکل‌ها به اتاق بازرگاني داشتيم اين بود که برخي تشکل‌ها فرد محور بودند به همين دليل نتوانسته بودند حتي يک مجمع برگزار کنند و همين مساله موجب شده بود تا پروانه آنها از سوي دستگاه صادرکننده مجوز فعاليت آنها تمديد نشود.
اين فعال اقتصادي در مورد مشکلات اقتصادي کشور گفت: سياست‌هاي کلان اقتصادي، ساختار و محيط اقتصادي عمده‌ترين دلايل بروز اين مشکلات هستند نه بنگاه ها و مديريت آنها.
وي با تاکيد بر ضرورت خصوصي‌سازي اقتصاد افزود: هر چند هنوز بيش از 20 درصد اقتصاد به بخش‌خصوصي واگذار نشده، اما؛ بايد روند واگذاري‌ها تسريع شده و امور اقتصادي، از جمله تنظيم بازار به بخش خصوصي واگذار شده و از ايجاد ساختارهاي عريض و طويل در دستگاه هاي اقتصادي خودداري شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :