آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47532
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:29
تعداد بازدید : 718

«شهرک های صنعتی» سازمان توسعه ای شد

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: شورای نگهبان با تبدیل شدن سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و واحدهای تابعه استانی آن به عنوان سازمان توسعه ای موافقت کرد.

ایرنا- سید محمد علی سید ابریشمی با بیان اینکه، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و واحدهای تابعه آن قابل واگذاری نیستند و به عنوان واحدهای اصلی به شمار می‌آیند، افزود: این سازمان و شهرک‌های صنعتی استانی به عنوان واحدهای توسعه‌ای شناخته می‌شوند که می‌توانند شهرک‌های صنعتی ایجاد کرده و سپس آنها را به بخش خصوصی واگذار کنند.
وی اضافه کرد: نقش اساسی سازمان‌های توسعه‌ای در رابطه با گسترش تکنولوژی، توسعه صادرات، ایجاد خوشه‌های صنعتی، پیوند دادن واحدهای کوچک و بزرگ، گسترش سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی است، بنابراین انتظاری که از این سازمان می‌رود این است که همه در جهت این اهداف تلاش کنیم. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس به تملک 842 واحد توسط بانک‌ها اشاره کرد و گفت: این تعداد تنها مربوط به واحدهایی است که در شهرک های صنعتی مستقر هستند، ضمن اینکه واحدهایی در خارج از شهرک‌های صنعتی وجود دارند که به تملک بانک‌ها درآمده اند. سید ابریشمی افزود: تلاش ما این است که در ابتدا واحدهایی که سرمایه‌گذاری شدند و غیرفعال هستند را احیا و فعال سازیم نه اینکه سرمایه‌گذاری جدیدی صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :