آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47520
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:13
تعداد بازدید : 749

سرنوشت وعده های صد روز دوم ارتباطات

وزیر ارتباطات که اخیر از سفر بارسلون به ایران بازگشته و دستاوردهای دیدارهای دو جانبه با کشورهای دیگر را منتشر کرده، حالا باید آماده انتشار گزارش عملکرد صد روز دوم خود باشد.

سعید همتی

یکی از وعده‌هایی که وزیر ارتباطات بر آن تاکید داشت موضوع کاهش قیمت 20 درصدی اینترنت برای مردم تا پایان سال جاری بود. در این خصوص مصوبه‌ای صادر شد که صدای دو نهاد صنفی یعنی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و انجمن شرکت‌های اینترنتی را درآورد. آنها مصوبه مذکور را نوعی رانت برای 10 شرکت (مخابرات و 9 شرکت ندا) دانستند که موجب دوگانگی قیمت اینترنت و شرایط ناعادلانه رقابتی شده و از طرف دیگر در صورت اجرای کامل تنها 25 درصد کاربران اینترنت از آن تخفیف‌ها بهره‌مند خواهند شد.
طرح این اشکالات اما هنوز هیچ پاسخی را در پی نداشته است، شاید علت آن سفر یک هفته‌ای وزیر ارتباطات بود و معاونان وی منتظر مانده بودند تا وی از سفر بازگشته و تدبیر کند. گذشته از بی‌پاسخ ماندن ابهامات برای شرکت‌های اینترنتی و کاربران اینترنت در کشور، هنوز هم خبری رسمی از سمت کاربران مبنی بر کاهش 20 درصدی قیمت اینترنت مخابره نشده است.
اما گذشته از قیمت اینترنت که نتیجه آن معلوم نیست، وزیر ارتباطات وعده ‌دیگری را نیز در پایان صد روز دوم به کاربران داده بود که سررسید آن وعده نیز امروز است. قرار بود ظرفیت اینترنت بین‌المللل کشور 40 گیگابیت بر ثانیه دیگر نیز افزایش پیدا کرده و مجموع ظرفیت اینترنت کشور را از 110 گیگابیت به 150 گیگابیت بر ثانیه برساند.
در صد روز اول دولت هم وزیر ارتباطات خبر از افزایش 40 گیگابیت ظرفیت اینترنت داده بود که خب کاربران و مصرف‌کنندگان اینترنت درکی از این افزایش نداشتند. حالا هم که وزیر ارتباطات از فرنگ برگشته و در آستانه گزارش صد روز دوم است باید دید این وعده نیز همچون دور قبل محقق می‌شود؟ و در این صورت آیا کاربران این‌بار چیزی دستگیرشان خواهد شد؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :