آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47519
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:12
تعداد بازدید : 930

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات:

پیاده سازی دولت الکترونیکی ناقص ماند

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات با بیان اینکه پیاده سازی مدل ساختار سازمانی دولت الکترونیکی که سال 81 به تصویب رسیده بود، سه سال بعد متوقف و ناقص ماند، گفت: در تلاشیم که در کوتاهترین زمان ممکن، بسترهای پیاده سازی فراهم شود.

خبرگزاری فارس- نصراله جهانگرد گفت: هم اکنون در تعریف خطوط بلند مدت و راهبردها کمبودی در کشور وجود ندارد و تلاش‌ها همگی در تراز فعالیت‌های بین‌المللی انجام شده اما در پیمودن مسیر اجرایی،‌برخی مشکلات به وجود می‌آید.
وی افزود: کمبود بستر‌های قانونی، ضوابط اجرایی و تفکر مدیریتی متناسب با مسیر تعریف شده از جمله مشکلاتی محسوب می‌‌شود که مانع تحقق اهداف و راهبردهای کلان می‌شود.
دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور گفت: ژاپن، مدلی را برای ساختار سازمانی دولت الکترونیکی خود به کار گرفته که 11 سال پیش در کشورمان به تصویب رسیده بود.
وی درباره تجربیات موفق دیگر کشورها در به کارگیری فناوری اطلاعات گفت : کشوری مانند ژاپن با استفاده از خدمات فناوری اطلاعات مشکلات زیست محیطی، آلودگی، ‌ترافیک و جابه‌جایی را برطرف کرده است.
وی افزود : محور امنیت، اقتصاد و فرهنگ از جمله محورهای اصلی در هر برنامه توسعه‌ای در دنیا مطرح می‌شود که طی دو دهه اخیر، موارد زیست محیطی ، نیروی انسانی و کاربرد فناوری نیز به این محورها افزوده شده
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :