آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47518
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:11
تعداد بازدید : 904

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

40 نهاد در حوزه ICT سیاست گذاری می کنند

دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح کرد: می توان گفت فضای مجازی یک فرصت بسیار فوق العاده و یک چالش بسیار بزرگ است؛ بحث اشتراک گذاری منابع و اطلاعات و اقتصاد چیزهای دیگری است که در این موضوع دخیل شده اند. در حال حاضر 40 دستگاه در کشور وجود دارد که در حوزه ICT سیاست گذاری می کنند. ما باید در این تحولات دو نکته را مدنظر قرار دهیم یکی تحول عمیق در این عرصه و دیگری تعدد مراکز دراین عرصه است.

خبرگزاری مهر - محمدحسن انتظاری با انتقاد از وجود ضعف ساختاری در اجرای برنامه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید تحول اساسی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اتفاق بیافتد.وی تاکید کرد: مدیریت سنتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جواب نمی‌دهد و باید یک نگرش و مدیریت جدید در این وزارتخانه اتفاق بیافتد.
وی درباره برنامه‌های وزارت ارتباطات که ظرف 5 سال اخیر بارها مطرح شده اما به اجرا در نیامده است گفت:  از زمانی که ما در  مخابرات بودیم تا الان، بارها بحث‌هاب منطقه شدن مطرح شده اما هنوز به اهداف مدنظر نرسیده‌ایم. در همین حال سوال اینجاست که پروژه‌هایی مانند اپراتور چهارم با چه طرح تجاری تشکیل شده و هم اکنون  چه برنامه اجرایی در پیش دارد.
وی همچنین با انتقاد از خصوصی سازی که در وزارت ارتباطات اتفاق افتاده گفت: خصوصی سازی مخابرات مشکلاتی را ایجاد کرده که وزارت ارتباطات باید آن را حل کند و گرنه توسعه در این بخش اتفاق نمی‌افتد.دبیر شورای عالی فضای مجازی بر لزوم دستیابی به استقلال در بخش فناوری تاکید کرد و گفت: توسعه فضای مجازی تاثیر بسیار مهمی‌در اداره کشور به همراه دارد و از این رو نیازمند مدیریت در سرمایه گذاری وسیع در این عرصه و نیز مدیریت ارایه خدمات، محتوا و تقسیم کار ملی هستیم.
انتظاری گفت: ایران در زمینه دسترسی به مهندسین در شاخص رقابت پذیری مجمع جهانی اقتصاد در میان 170 کشور رتبه 37 را داراست و به نسبت جایگاه خوبی دارد اما با این وجود از فرصت‌ها استفاده نمی‌کند.وی با انتقاد از استفاده نکردن از توان و ظرفیت نیروهای داخلی گفت: هم‌اکنون 95 درصد ایمیل‌هایی که مورد استفاده کاربران ایرانی قرار می‌گیرد خارجی است و این در حالی است که در این زمینه می‌توان فرصت سرمایه‌گذاری وسیع و هدفمند در جهت پیشرفت و اشتغال فراهم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :