آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47516
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 11:4
تعداد بازدید : 861

تفاوت پارازیت ها با فیلتر فیس بوک

ظاهرا تنها موضوع فیلتر فیس بوک نیست که دچار تفاوت دیدگاه و اختلاف نظر است.

امیر احدی

متولی فعلی کنترل فضای مجازی کشور در این عرصه، کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که هر گاه وزیر ارشاد به میدان آمده و خبر از رفع فیلتر می‌دهد، دبیر کمیته فیلترینگ نیز لحظاتی بعد در دسترس قرار گرفته و اظهارات وی را تکذیب می‌کند.
علت این تناقض دیدگاه به علت تفاوت حضار در کمیته فیلترینگ است که تنها دولتی‌ها عضو آن نیستند بلکه از قوه قضاییه و مجلس نیز نمایندگانی در آن حضور دارند.
از این رو دلیل این اختلاف نظرها قابل درک است. اما این روزها موضوع مهم دیگری نیز در رسانه‌ها دایما مطرح است که پذیرش نظرات متفاوت در خصوص آن به هیچ وجه قابل قبول نیست. مردم تقریبا یک روز در میان با این خبر حساس و نگران‌کننده مواجه می‌شوند که پارازیت‌ها زیان‌آور هستند و فردا خبر می‌رسد پارازیت‌ها زیان‌آور نیستند.
جالب آنکه مرجع انتشار این اخبار نیز نهادهای غیر دولتی نیستند. این چند صدایی از داخل مراجع دولتی است. تقریبا هر بار که یک مقام دولتی اعلام کرده مشکلی از بابت پارازیت‌ها نیست، سازمان حفاظت از محیط زیست به میدان آمده و این اظهارات را تکذیب کرده است.
در ابتدا وزیر بهداشت گفت که پارازیت‌ها مشکلی ندارند، اما معاون سازمان محیط زیست نظر وی و وزیر ارتباطات که گفته بود مشکلی از این بابت نیست را به کل زیر سوال برده و علاوه بر این تاکید کرد که پارازیت‌ها قطعا مشکل‌ساز هستند.
حالا سازمان انرژی اتمی هم به این ماجرا وارد شده و به عنوان تنها متولی بحث تشعشعات در کشور گفته مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند. اگرچه امیدواریم در روزهای آینده باز هم سازمان محیط زیست نظر این نهاد دیگر دولتی را هم رد نکند. اما آیا بهتر نیست مسوولان دولتی یک بار دور یک میز نشسته و یک خبر واحد را به مردم اعلام کنند؟ اینجا که دیگر کمیته فیلترینگ نیست که هر روز چند خبر متفاوت از آن به بیرون بیاید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :