آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47513
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 10:57
تعداد بازدید : 1253

واکنش تند دبیر کمیته فیلترینگ به اظهارات مبنی بر رفع فیلتر فیس‌بوک:

وزیر ارشاد یک سایت صهیونیستی را تبلیغ می کند

حکایت فیس بوک و فیلترینگ آن این روزها بیش از آنکه دغدغه کاربران ایرانی باشد که با فیلتر شکن هاو VPN ها راه خود را به این شبکه اجتماعی باز می کنند، به مساله مورد اختلاف نطر متولیان فضای مجازی کشور تبدیل شده است. اظهار نظر علی جنتی، وزیر ارشاد _ که اساسا و به دفعات بی اعتقادی خود به مسدود شدن فیس بوک را ابراز داشته اشت - درباره رفع تدریجی فیلترینگ این شبکه، دیروز مورد انتقاد شدید خرم آبادی چهره شاخص کمیته فیلترینگ کشور و مخالف رفع فیلتر فیس بوک قرار گرفت. تا جایی که وی وزیر ارشاد را متهم به تبلیغ یک سایت صهیونیستی کرد و گفت رفع فیلترینگ این شبکه فقط جزو آمال و آرزوهای آقای وزیر است و ربطی به سیاست های کمیته فیلترینگ ندارد.

تسنیم - معاون قضایی دادستان کل کشور در واکنش به اظهار نظر جنتی مبنی بر رفع تدریجی فیلترینگ فیس‌بوک گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هیچ تصمیمی‌در خصوص رفع فیلتر فیس‌بوک نگرفته و برنامه ای هم برای رفع فیلتر آن ندارد.

 آمال و آرزوهای جنتی
عبدالصمد خرم آبادی گفت: آنچه که آقای جنتی در مورد رفع فیلتر فیس‌بوک اعلام کرده‌اند آمال و آرزوهای خودشان است و ارتباطی به تصمیمات و برنامه‌های کارگروه ندارد.
وی افزود: به نظر من مسأله فیس‌بوک خیلی کم‌اهمیت‌تر از آن است که وزیر محترم ارشاد این همه از جایگاه خود برای تبلیغ آن هزینه کند.
 تاریخ انقضای فیس‌بوک نزدیک است
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: تاریخ انقضای فیس‌بوک نزدیک است و این سایت به تدریج کاربران خود را از دست می‌دهد و ریزش کاربران فیس‌بوک به قدری جدی است که مدیر آن برای جلوگیری از ورشکستگی آن دست به دامن «واتس‌اپ» شده و اپلیکیشن واتس‌اپ را 19 میلیارد دلار خریداری کرده است.

  وزیر ارشاد برای سایت صهیونیستی تبلیغ می‌کند
خرم‌آبادی گفت:  ادعای وزیر ارشاد مبنی بر اینکه فیس‌بوک 4 میلیون کاربر ایرانی دارد کذب است و تبلیغ نابجا برای این سایت صهیونیستی محسوب می‌شود.

  تبلیغ فیس‌بوک جرم است
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به این سوال که:" آیا تبلیغ دسترسی به سایت‌های فیلتر شده مانند فیس‌بوک جرم است یا خیر؟ " گفت : فیس‌بوک یک شبکه اجتماعی است که محتویات مستهجن فراوانی دارد و طبق بند 1 ماده 15 قانون جرایم رایانه‌ای تشویق و ترغیب کاربران به دسترسی به محتوای مستهجن جرم محسوب می‌شود.معاون دادستان کل کشور گفت: هم اکنون شبکه‌های اجتماعی متعددی در داخل کشور داریم که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده اند و با وجود اینکه از سوی دولت  حمایت نمی‌شوند اما توانسته‌اند میلیون‌ها کاربر ایرانی را جذب کنند .

 رفع فیلتر فیس‌بوک از آرزوهای وزیر ارشاد است
وی افزود : کاربرانی که جذب شبکه‌های اجتماعی داخلی شده اند چند برابر کاربران ایرانی هستند که جذب فیس‌بوک شده‌اند. با وجودی که یکی از وظایف وزارت ارشاد حمایت از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی است متأسفانه وزیر محترم ارشاد به جای حمایت از آنها هر از چند گاهی به تبلیغ فیس‌بوک می‌پردازند به طوری که رفع فیلتر این سایت به یکی از آرزوهای ایشان تبدیل شده است.

 قیاس فیس‌بوک با ویدئو مع‌الفارغ است
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: قیاس فیس‌بوک با ویدئو قیاسی مع‌الفارغ است، چرا که ویدئو یک ابزار است که استفاده و مدیریت آن به طور مطلق در اختیار کاربر است ولی فیس‌بوک صرفاً یک ابزار نیست، بلکه نمونه‌ای از یک ابزار است که حاوی محتوای مجرمانه فراوان است و هدایت و مدیریت آن در اختیار دشمنان نظام جمهوری اسلامی ‌ایران قرار دارد. من از قیاس وزیر محترم ارشاد تعجب می‌کنم، آیا اگر هیأت نظارت بر مطبوعات یک روزنامه متخلف را به خاطر یکی از مطالب آن توقیف کرد، این بدان معنا است که وزارت ارشاد با پدیده روزنامه و روزنامه‌نگاری مخالف است؟ قطعاً این گونه نیست.

 فیس‌بوک تنها شبکه اجتماعی دنیا نیست
معاون دادستان کل کشور گفت: آقای جنتی  وزیر محترم ارشاد طوری صحبت می‌کنند که گویی فیس‌بوک تنها شبکه اجتماعی جهان است، در حالی که فیس‌بوک یک شبکه در میان انبوهی از شبکه‌های اجتماعی است و ایشان باید بدانند که فیلتر آن به معنی مخالفت با پدیده شبکه‌های اجتماعی نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :