آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47512
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392 10:54
تعداد بازدید : 1299

آنلاین‌ترین جشنواره سینمایی تاریخ

اسکار 2014 رکورد های توییتر را جابه جا کرد

یکشنبه شب گذشته یعنی دوم مارس مراسم هشتاد و ششمین اسکار برگزار شد و مثل همیشه این رویداد بزرگ فیلم با بازتاب بسیاری در دنیای مجازی همراه بود و در حین برگزاری مراسم، پست های بی شمار و عکس های خاطره انگیزی در توییتر و فیس بوک نیز منتشر شد.

فناوران- 3 هزار و 280 میهمان مراسم اسکار 2014 از روی فروش قرمز عبور کردند و پس از گفت و گو با رسانه‌ها و حضور مقابل صدها دوربینی که تصاویرشان را ثبت می‌کنند، وارد سالن شدند تا بالاخره پس از ماه‌ها، سرنوشت برندگان این جایزه سینمایی با تکیه بر رای 6 هزار و 28 داور مشخص شود. در این مراسم الن دی جنرس، مجری مراسم اسکار در حین اجرای برنامه، تمامی‌اتفاقات روی سن را به همراه عکس‌هایی که با گوشی خود از بازیگران می‌انداخت، توییت می‌کرد و پرتوییت‌ترین عکس‌های توییتر را با عکس‌های خود رقم زد. وی که با هشتگ Blurry# توییت‌های خود را منتشر می‌کرد، از هر بازیگری که روی سن می‌آمد، عکس می‌انداخت و این رویداد فیزیکی را به یک رویداد در حال جریان آنلاین تبدیل کرد. همچنین عکسی که برادلی کوپر از بازیگران برنده جایزه اسکار امسال گرفت، پرتوییت‌ترین عکس تاریخ شد و از این حیث، روی دست توییتی زد که باراک اوباما در جریان انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد و یک میلیون بار در فضای توییتر به اشتراک گذاشته شد. تا جایی که حتی لحظاتی توییتر را با مشکل سرویس دهی مواجه کرد و حساب توییتر الن دجنرس پس از این لحظه برای چند دقیقه از دسترس خارج شد. الن د جنرس با تلفن همراه خود سراغ مریل استریپ رفت و گفت: تو با 18 بار نامزد شدن رکورددار هستی. بیا عکسی بگیرم و توییت کنیم و رکورد بیشترین ری‌توییت (بازانتشار) را بشکنیم. هنگام عکس انداختن بازیگران دیگری مثل بردلی کوپر، برد پیت، انجلینا جولی، جنیفر لارنس، مریل استریپ، لوپیتا نیونگ، جولیا رابرتز و کوین اسپسی هم به این دو نفر پیوستند و چون دست‌های بردلی کوپر بلندتر از الن بود، وی این عکس را با گوشی الن انداخت.  این عکس در کمتر از 15 دقیقه بیش ازچهارصد هزار بار ریتوییت شد. افراد داخل این عکس عبارتند از براد پیت، آنجلینا جولی، جنیفر لاورنس، مریل استریپ، بردلی کوپر، جولیا رابرتز و کوین اسپیسی. این عکس یاددگاری بیش از یک میلیون بار پسندیده شده و بیش از 2 میلیون و 900 هزار نفر هم آن را ری‌توییت کرده‌اند. نیویورک دیلی نیوز نوشت: الن دی جنرس مجری اسکار عکسی از خود به همراه برخی از بازیگران حاضر در مراسم اسکار ۸۶ در توییتر منتشر کرد که با شکست رکورد توییت «چهار سال بیشتر» اوباما در سال ۲۰۱۲ بیشترین ری‌توییت طول تاریخ «توییتر» را از آن خود کرد.
الن بعد از گرفتن این عکس در توییترش نوشت: اگر کمی‌دست‌های بردلی بلندتر بود، این عکس به بهترین عکس تاریخ تبدیل می‌شد.

  مردم از طریق اینترنت رای دادند
قبل از برگزاری این مراسم نیز در یک نظرسنجی که از سوی سایت سینمایی درپ انجام شد، مخاطبان این سایت با رای دادن به گزینه‌های اسکار در بخش‌های مختلف، شانس برنده شدن آنها را تخمین زده بودند. انتخاب مخاطبان چنین بوده است:
بهترین فیلم: «12 سال یک برده» با کسب 37 درصد آرا در مکان اول قرار دارد. در مرحله بعد «جاذبه» با کسب 27 درصد در مرحله دوم قرار دارد و «کلاهبرداری آمریکایی» فیلم سوم منتخب مردم است. در این نظرسنجی «کاپیتان فیلیپس» هیچ امتیازی کسب نکرده بود.  دیگر فیلم‌های رقیب این بخش «خریداران کلوپ دالاس»، «او»، «فیلومنا»، و «گرگ وال استریت» بودند.
بهترین کارگردان: آلفونسو کوارون برای «جاذبه» 49 درصد آرا را کسب کرد. در مرحله بعدی، استیو مک کویین برای «12 سال یک برده» با کسب 18 درصد در مکان دوم و مارتین اسکورسیزی برای «گرگ وال استریت» و دیوید او راسل برای «کلاهبرداری آمریکایی» هر یک با 13 درصد به صورت مشترک در مکان سوم قرار دارند. کمترین شانس برای کارگردان فیلم «نبراسکا» یعنی الکساندر پین بود.
البته در نهایت و در مراسم اسکار، «۱۲ سال بردگی» جایزه بهترین فیلم را به دست آورد و افزون بر آن، اسکار بهترین بازیگر زن مکمل (لوپیتا نیونگ‌اُ) و فیلمنامه اقتباسی (جان ریدلی) را از آن خود کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :