آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47420
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1392 11:54
تعداد بازدید : 1339

فراخوان دومین جشنواره فیلم و عکس «همراه تهران»

فراخوان دومین دوره جشنواره فیلم و عکس همراه تهران 11 اسفند ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد .

فناوران- حمید خانی، دبیر جشنواره با بیان اینکه هنوز محل برگزاری این جشنواره مشخص نشده اعلام کرد: این فراخوان در یک بخش رقابتی اصلی، دو بخش رقابتی موضوعی و چهار بخش جنبی برگزار می‌شود.
سید فربد ناصر‌آبادی درباره اهداف این جشنواره گفت: در این جشنواره از تلفن همراه به عنوان یک ابزار اصلی استفاده می‌شود تا جوانان زاویه دید متفاوتی داشته باشند و فیلم و عکس‌های‌شان را به ثبت برسانند. در ادامه نشست سعید رحمانی، مدیر عامل شرکت دیجی‌کالا در خصوص حمایت از جشنواره فیلم و عکس همراه تهران گفت: جشنواره فیلم و عکس همراه تهران ماهیت فرهنگی دارد و هدفش فرهنگ‌سازی درست برای جوانان است.
وی اعلام کرد: عکس‌ها و فیلم‌های خلق شده به‌وسیله تلفن همراه با موضوع آزاد در بخش اصلی پذیرفته می‌شوند و در بخش موضوعی هم علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌ها و فیلم‌هایی در بخش «تهران از نگاه همراه» با موضوع تهران در شب و در بخش «دانشگاه از نگاه همراه» با موضوع زندگی دانشجویی ارسال کنند.
به گفته وی علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت جشنواره به نشانی اینترنتی tfpf.mobi ارسال کنند. همچنین «اپلیکیشنی» ارایه خواهد شد تا کاربران بتوانند آثار خود را از این طریق ارسال کنند.  دبیر دومین جشنواره عکس و فیلم همراه تهران با بیان اینکه زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش اصلی حداقل سه و حداکثر 7 دقیقه است، اعلام کرد: در بخش‌های مختلف جشنواره 23 جایزه با ارزش 700 میلیون ریال اهداء می‌شود.  خانی همچنین گفت: مهلت ارسال آثار 20 مرداد 1393 است و زمان برگزاری جشنواره هم 21 تا 28 مرداد ماه خواهد بود.  
وی افزود: سه نفر عضو هیات انتخاب و پنج نفر عضو هیات داوران خواهند بود و قطعا از چهره‌های شاخص هنری برگزیده می‌شوند.
دبیر این جشنواره با تاکید بر اینکه در انتخاب آثار نوع نگاه مهم است و کیفیت در درجه دوم اهمیت قرار دارد، تصریح کرد: در بخش جنبی‌، «نگاه هنرمند» هم لحاظ شده است و پیش‌بینی می‌کنیم 15 هنرمند، فیلم‌های کوتاهی را با تلفن همراه بسازند و در بخش غیر رقابتی جشنواره شرکت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :