آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47415
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1392 11:37
تعداد بازدید : 703

آغاز به کار شبکه اجتماعی خانواده های ایرانی

نخستین شبکه اجتماعی "کاریزنو" با محوریت خانوادگی و ارج نهادن به فرهنگ ایرانی و تعمیق روابط انسانی و خانوادگی در فضای مجازی به جمع سرویس دهندگان شبکه های اجتماعی پیوست.

فناوران- باقر افخمی مدیر شبکه اجتماعی کاریزنو با بیان اینکه این شبکه اجتماعی دارای بخش‌های مختلفی چون بانک مجازی، ایده، وبلاگ و اخبار است، گفت: یکی از آسیب‌های شبکه‌های خارجی دسترسی در تمام ساعات شبانه روز است و همین شیوه دسترسی باعث وارد آمدن آسیب به خانواده و جامعه شده است.
وی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی باید کارکرد اجتماعی داشته باشد و با این استدلال دسترسی به بخش گذاشتن کامنت و آپلود کردن عکس شخصی آن از ساعت 1 شب تا 7 صبح در این شبکه تعطیل است، افزود: تنها امکان دسترسی به باشگاه فیلم، عکس و آپلود فیلم در ساعات اعلام شده امکانپذیر است.
وی در پاسخ به این سوال که دلیل انتخاب کاریزنو برای این شبکه اجتماعی چیست، اظهار داشت: کاریزنو به معنای سر چشمه تازه است و از معدود اسامی فارسی است که در خارج از ایران شناخته شده و در تمام استان‌های کشور یک روستا که معنای کاریزنو و یا همان سرچشمه را بدهد وجود دارد. به گفته افخمی بر اساس سیاست‌های شورای عالی فضای مجازی سرورهای این شبکه در داخل کشور قرار دارد. وی با بیان اینکه مجوز این شبکه از وزارت ارشاد دریافت شده است، گفت: عملیات مطالعاتی این شبکه از آذر ماه سال گذشته آغاز و در ماه مبارک رمضان پایلوت آن اجرا شده و در حال حاضر بیش از 3هزار کاربر به عضویت آن درآمده است.
افخمی با تاکید بر اینکه به دنبال این نیستیم که کاربران عضو شبکه‌های اجتماعی داخلی را جذب کنیم، گفت: در وهله اول به دنبال ایجاد فضایی امن برای خانواده ایرانی هستیم تا از جذب بیشتر مردم به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنیم به همین علت تمام ویژگی‌های شبکه‌های خارجی را در این شبکه جمع کرده‌ایم.
مدیر شبکه اجتماعی کاریزنو همچنین از ایجاد بانک مجازی در این شبکه که دارای واحد پولی به نام کایزن است خبر داد و گفت: یکی از ایده‌هایی که برای کاربران دارای جذابیت است و می‌تواند در تولید محتوا کمک کند بانک مجازی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :