آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47291
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 11:37
تعداد بازدید : 882

پروژه مشترک «داده کاوی» در دستور کار پژوهشکده پولی و بانکی اقتصاد نوین

فرهاد نیلی، رییس پژوهشکده پولی و بانکی و مشاور رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بازدید از بانک اقتصادنوین با مدیرعامل، معاونین و مدیران این بانک دیدار و گفت وگو کرد.

روابط عمومی بانک اقتصادنوین- نیلی در حاشیه این دیدار در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه حضور بانک‌های خصوصی نقش موثر در رونق اقتصادی کشور ایفا کرده است، گفت: امروز در دهه دوم فعالیت‌های بانک‌های خصوصی این بانک‌ها با قدرت و صلابت انواع خدمات بانکی را به مشتریان ارایه می‌کنند و عملکرد مطلوب این بانک‌ها موجب شده سهم این بانک‌ها افزایش یابد و نام بانک‌های خصوصی به برندهای معتبر در صنعت بانکداری کشور تبدیل شود. رییس پژوهشکده پولی و بانک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد اقدامات موثر بانک اقتصادنوین در عرصه‌های نوین دانش بانکداری گفت: به عنوان مثال بانک اقتصادنوین از سال 88 سرمایه‌گذاری خوبی در علم «داده‌کاوی» در داخل کشور انجام داده به طوری که امروز اطلاعات مطلوبی در این بخش در بانک اقتصادنوین وجود دارد.وی گفت: بانک اقتصانوین با استفاده از این اطلاعات که بخشی از آن مربوط به مشتریان است می‌تواند مدل کسب و کار را متناسب با خواست و نیاز مشتریان طراحی و تعریف کند که این مهم لازم است توسط سایر بانک‌ها نیز مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در حال حاضر پژوهشکده پولی و بانکی به همراه بانک اقتصادنوین پروژه داده‌کاوی مشترکی در حال اجرا دارند که در این پروژه رفتارشناسی مشتریان بانک‌ها در دستور کار قرار دارد.
به گفته دکتر نیلی بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک از گروه بانک‌های خصوصی برای داده‌کاوی انتخاب شده و پژوهشکده پروژه مشترک دیگری با سایر بانک‌ها در این بخش ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :