آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47280
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 11:27
تعداد بازدید : 883

نمایشگاه ITDMEX امروز به پایان می رسد

نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال که از روز پنج شنبه با شعار تولید محتوای دیجیتال تعالی فناوری اطلاعات، در محل نمایشگاه های بین المللی آغاز به کار کرد، امروز به کار خود پایان می دهد.

فناوران-  نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال(ITDMEX) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، رییس هیات مدیره مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات پنج شنبه هفته پیش در تهران آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه برخلاف سال‌های قبل به غیر از گروه‌های نرم‌افزار و ناشران دیجیتال گروه‌هایی از کامپیوتر، سخت‌افزار، ماشین‌های اداری، تلفن همراه هوشمند، نرم‌افزارهای تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای، آنتی ویروس‌ها، سیستم‌های حفاظتی، سیستم‌های امنیتی، سیستم‌های مکان‌یابی و شناسایی رادیویی، سرویس‌دهندگان اینترنت، سایت‌های اطلاع‌رسانی، خدمات الکترونیک، نمایشگرها و ویدئو پروژکتورها، حضور داشتند.

  ارتقای همکاری اتاق بازرگانی و وزارت ارشاد
رییس هیات مدیره مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال اعلام کرد: کارگروهی در اتاق بازرگانی ایران تشکیل شده که ماموریت دارد منشور همکاری اتاق بازرگانی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و شورای عالی فضای مجازی را تدوین کند که بلافاصله پس از برگزاری این نمایشگاه امضا خواهد شد. طلایی افزود: این منشور در زمینه اقتصاد،‌ فرهنگ و صادرات محصولات فرهنگی خواهد بود و امید می‌رود بتوان با این طرح به ارتقای سطح فرهنگی حوزه دیجیتال کمک کرد.

  رونمایی از پنج محصول نرم‌افزاری جدید
بر اساس گزارشی از ایرنا پنج محصول در حوزه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال دیروز در نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال رونمایی شد.
این پنج محصول عبارتند از سایت تولید میهن، دانشنامه بر خط فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت، بسته نرم‌افزاری آموزش‌های تخصصی راه بری فضای مجازی، ابزار هوشمند آموزش زبان آی.ریس و سایت عاشورا. محمد کاظمی‌مدیر دانشنامه بر خط فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت نیز در خصوص این محصول گفت: دانشنامه بر خط فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت نوعی دانشنامه است که به معرفی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی‌در ایجاد سبک زندگی ایرانی می‌پردازد.
وی با بیان این که 60 هزار صفحه متن در این دانشنامه وجود دارد، افزود: این دانشنامه هم اکنون به صورت آزمایشی راه اندازی شده و در حال جذب کاربر است. کاظمی‌گفت: محتوی ارایه شده در این دانشنامه در قالب متن، صوت و عکس است که جست وجو محور است و امکان دسته بندی اطلاعات در آن وجود دارد.
براساس این گزارش؛ بسته نرم افزاری آموزش‌های تخصصی راه بری فضای مجازی نیز با حجم چهار گیگابایت توسط موسسه جوانان آستان قدس رضوی تولید شده است و آن شامل 12 فیلم کوتاه از برخی از کلیدی ترین جملات کلاس‌های ارایه شده در حوزه فضای مجازی است. علی همدانی از سازندگان نرم افزار ابزار هوشمند آموزش زبان آی.ریس نیز گفت: دیکشنری‌هایی که در محیط‌های سیستم عامل‌هایی مثل ویندوز کار می‌کنند قابلیت تفکیک کلام بر روی فیلم را ندارند اما در این نرم افزار در حین پخش هر گونه فیلم می‌توان با کلیک بر هر کلمه دلخواه معنی کلمه و ساختار آن از نظر فعل، فاعل، مفعول و قید شناسایی کرد.

  حضور کم رنگ سخت افزاری‌ها
هرچند  این دوره از برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی سپرده شد اما اضافه کردن بخش سخت افزار و موبایل به این نمایشگاه تخصصی با وجود نمایشگاه الکامپ به نظر ایده درستی نمی‌آمد و شرکت‌های سخت افزاری نیز از آن استقبال چندانی نکردند. باید دید آیا قرار است این نمایشگاه سال‌های بعد نیز با ماهیت نرم افزار و سخت‌افزاری برگزار شود یا اینکه دوباره به طور تخصصی در حوزه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :