آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47273
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 11:14
تعداد بازدید : 504

وعده برخورد با گرانفروشی اینترنتی

مصوبه 181 از سوی سازمان رگولاتوری ابلاغ شد تا بلافاصله بعد از آن نیز انبوهی از پرسش ها و ابهامات بی پاسخ در رسانه ها مطرح شود.

سعید همتی

مطابق این مصوبه تنها شرکت‌های ندا و مخابرات شامل تخفیف‌ها شده و کاربران سایر ارایه‌دهندگان خدمات اینترنتی همچون وایمکس و  ISPها نباید منتظر تخفیفی باشند.
آنطور که انجمن شرکت‌های اینترنتی در نامه سرگشاده و اعتراضی خود به وزیر ارتباطات اعلام کرده، به این ترتیب تنها 25 درصد کاربران اینترنتی کشور مشمول تخفیف‌های مذکور می‌شوند. این موضوع نیز قدرت رقابت از سایر شرکت‌هایی که مشمول تخفیف‌ها نمی‌شوند را گرفته و از سوی دیگر با نوعی دو نرخی در اینترنت کشور مواجه هستیم.
این در حالیست که شنیده می‌شود به دلایلی علاقه‌ای هم به تداوم کار و خدمات صد‌ها ISP در کشور نیست. اما تا کنون که هیچ واکنش رسمی از سوی رگولاتوری به این انتقادهای صنفی مشاهده نشده است.
اما سوی دیگر این ماجرا کاربران هستند. کاربرانی که به درستی اطلاعات کافی برای آشنایی با میزان کاهش قیمت‌ها و نحوه محاسبه مابه‌التفاوت خرید سرویس‌های سالانه قرار ندارد.
در این میان خبری هم از کاهش نرخ اینترنت به مردم منتشر نشده است. اما در حالیکه این انتقادات و ابهامات در خصوص مصوبه مذکور وجود داشته و کسی هم اطلاعی از کاهش قیمت‌ها ندارد، سازمان رگولاتوری اعلام کرده شرکت‌هایی که مشمول تخفیف‌های مذکور شده‌اند از روز ابلاغ موظف به اجرا بوده و در صورت عدم اجرا گرانفروش محسوب و با آنها برخورد قانونی می‌شود.
تا اینجا که خبری از پاسخ به پرسش‌های مذکور نشده و باید دید آیا این سازمان همچون ابلاغ مصوبه که به تبعات و انتقادات بعدی آن بی‌توجه ماند، در خصوص خبر اخیر که وعده برخورد با شرکت‌های گرانفروش را داده همان رویه سابق را خواهد رفت. قابل توجه آنکه رگولاتوری هنوز هم اطلاع‌رسانی گسترده به کاربران در خصوص نحوه محاسبه و شکایت از این گرانفروشی‌ها را نیز اعلام نکرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :