آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4711
تاریخ انتشار : 14 دی 1390 23:57
تعداد بازدید : 492

سامانه جامع مديريت درمان سرطان سينه رونمايي شد

سامانه جامع مديريت درمان سرطان سينه با حضور وزير بهداشت و جمعي از معاونان و مديران وزارت بهداشت، روساي دانشگاه هاي علوم پزشكي، رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس و معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي رونمايي شد.

فناوران-  مصطفي قانعي در اين زمينه گفت: به دنبال نامه‌هاي مكرر مسوولان دانشگاه‌ها در مورد تجويز داروي هرسپتين، وزير بهداشت دستور داد كه تحقيقات به گونه‌اي باشد كه پاسخ نظام سلامت را بدهد. بر اين اساس بخش‌هاي مربوطه در وزارت بهداشت از جمله معاونت تحقيقات و فناوري، سازمان غذا و دارو و معاون آموزشي وزارت بهداشت با همكاري تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سامانه جامع مديريت درمان سرطان سينه در داروخانه‌ها و آزمايشگاه‌ها نصب شد.
 وي ادامه داد: همچنين پروتكل درمان سرطان سينه بر اساس برنامه علمي به 9 هفته رسيد.اين پروتكل سبب مي‌شود تا عوارض درمان بسيار كم بوده و همچنين درمان اثربخش باشد. در اين سامانه بيمار سرگردان نمي‌شود همچنين پزشك هنگام تجويز دارو كاملا با سامانه در ارتباط است و پزشكي سرخود دارو تجويز نمي‌كند. اطلاعات حاصل از بيمار نيز هر لحظه در اختيار متخصصان قرار مي‌گيرد. همچنين يارانه دارو در سامانه به صورت مستمر ثبت مي‌شود به اين ترتيب قاچاق داروي هرسپتين نخواهيم داشت.
 وي افزود: با راه‌اندازي اين سامانه حمايت وزارت بهداشت از داروي هرسپتين به 80 درصد افزايش مي‌يابد. همچنين واردات دارو تا مصرف آن به صورت مستمر رصد مي‌شود اين در حالي است كه با تمام اين اقدامات هيچ هزينه‌اي به سيستم بهداشت و درمان كشور تحميل نشده است. قانعي ادامه داد: تمام فناوري اين سامانه بر اساس فناوري روز دنيا ارایه شده است. در اين سامانه براي بيماران كارت صادر مي‌شود و نيازي به مراجعات متعدد بيمار براي دريافت دارو وجود ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :