آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46741
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1392 11:19
تعداد بازدید : 827

وجود حفره خطرناک در سیستم عامل آیفون

یک نقص عمده در نرم افزار موبایلی اپل به هکر ها امکان رهگیری ایمیل و دیگر ارتباطات کاربر را از طریق دسترسی به رمز گذاری می دهد.

باشگاه خبرنگاران- هکر‌ها با سواستفاده از این حفره امنیتی در نرم‌افزار موبایلی اپل می‌توانند به رمز‌گذاری‌ کاربر دست پیدا کرده و در صورتی که فرد با استفاده از یک شبکه بی‌سیم ناامن به اینترنت وصل شود، هکر‌ها می‌توانند مبادلات بین کاربر و سایت‌های محافظت شده مانند جی‌میل و فیس‌بوک را مشاهده و یا تغییر دهند.
بر این اساس به کاربران توصیه می‌شود حتی درصورت استفاده از گوشی دیگری غیر از آیفون، به خطرات استفاده از اینترنت رایگان توجه کنند.
استاد رمزنگاری دانشگاه جانز هاپکینز، این نقص امنیتی را فاجعه‌ای فراتر از تصور ارزیابی می‌کند. البته تا به حال درباره این نقص امنیتی اطلاعات بیشتری منتشر نشده اما به نظر می‌رسد به روزرسانی‌ اخیر نرم‌افزار موبایلی اپل در واقع تلاشی برای وصله کرده این حفره امنیتی باشد.
کمپانی اپل به تازگی آپدیت جدیدی از سیستم عامل موبایلی خود را با شماره نسخه iOS 7.0.6 منتشر کرده است که برای رفع برخی مشکلات امنیتی پیش از ارایه iOS 7.0 برای آی‌دیوایس‌ها قابل دریافت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :