آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46738
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1392 11:13
تعداد بازدید : 872

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن پارک‌های علم و فناوری

دانش بنیان های فاوا زیر چتر حمایتی نصر کشور می روند

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف کمک به رشد شرکت های کوچک و متوسط دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، تفاهم نامه ای با انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران منعقد کرد.

فناوران- براساس این تفاهم‌نامه که با هدف  ایجاد هم‌افزایی و گسترش همکاری‌های مشترک و توسعه فعالیت‌های پژوهشی و فناوری منعقد شد، انجمن علمی‌ پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایران موظف به ارایه خدمات حمایتی و مکان‌یابی مناسب شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌ها شد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در این رابطه گفت: با تفاهم نامه‌ای که بین نصر کشور و انجمن علمی‌ پارک‌های علم و فناوری امضا شد از طریق بکارگیری زیرساخت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات علمی‌و تخصصی طرفین، کمک بسیار خوبی به شرکت‌های دانش بنیان کوچک و متوسط حوزه ICT می‌شود.
کاظم آیت اللهی افزود: براساس این تفاهم‌نامه انجمن پارک‌های علمی ‌و فناوری متعهد به همکاری در صادرات محصولات دانش بنیان و ارایه تسهیلات در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در سطح ملی منطقه‌ای و بین‌المللی است. وی گفت: در عین حال اطلاع‌رسانی امکانات و تسهیلات ارایه شده از سوی پارک‌ها و مراکز رشد به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز بر اساس این تفاهم‌نامه برعهده انجمن علمی‌پارک‌های علم و فناوری است.
بر اساس این گزارش تفاهم‌نامه مذکور که میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، به نمایندگی کاظم آیت اللهی به عنوان رییس سازمان از یک سو و انجمن علمی‌پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایران به نمایندگی حبیب الله اصغری به عنوان دبیر انجمن از سوی دیگر منعقد شده است، نصر کشور نیز متعهد شد شرایط بهره‌مندی شرکت‌های ICT مستقر در پارک‌ها و مراکز رشد را در بهره‌مندی از تسهیلات فراهم کند.  
به گفته رییس نصر کشور ارایه اطلاعات مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ICT به انجمن و اطلاع‌رسانی رویدادهای حوزه نیز از وظایف سازمان است.
همچنین سازمان متعهد شد که عضویت شرکت‌های ICT مستقر در پارک‌های علم و فناوری را بر اساس ضوابط، پذیرا باشد.
براساس این گزارش و آنچه در تفاهم‌نامه قید شده است، مواردی که برای طرفین از لحاظ مالی تعهد داشته باشد پس از بررسی و توافق طرفین در قالب قرارداد جداگانه‌ای منعقد می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :