آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46736
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1392 11:11
تعداد بازدید : 569

در تشریح اولويت‌هاي کاری سال 93 اعلام شد

تلاش وزارت صنعت برای ثبات 3 ساله تعرفه ها

وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: از مهم ترین برنامه های این وزارتخانه در سال آینده، تغيير رويكرد به سمت توليد، تلاش براي كاهش ركود و ايجاد اشتغال، توسعه صادرات کالاهای صنعتی و معدنی و خدمات فنی، مهندسی و جذب سرمایه گذاری های خارجی است.

شاتا- محمدرضا نعمت‌زاده در گردهمایی سراسری روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها افزود: در بحث صادرات می‌بایست نسبت به گذشته جهشی عمل کنیم و در این راستا لغو تعهدات ارزی صادرات صورت گرفته است.
نعمت زاده گفت: ثابت نمودن میزان تعرفه براي سه سال و تلاش مضاعف سازمان توسعه تجارت برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی و خدمات فنی و مهندسی از مهم‌ترین سیاست‌های این وزارتخانه است.وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رسیدن به رقم 40 میلیارد دلار صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی نیاز به عزم جدی تولیدکنندگان در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و صادرکنندگان در افزایش ارتباطات تجاری دارد.
وزير صنعت، معدن وتجارت گفت: تكميل طرح هاي نيمه تمام به ايجاد اشتغال پايدار در كشور منجر مي‌شود.
نعمت زاده تصريح كرد: براي كاهش ركود در اقتصاد كشور بايد به سمت افزايش توليد وصادرات برويم.
وي گفت: براي رفع موانع توليد اگر نياز به بازنگري و اصلاح هر مصوبه‌اي باشد اقدام خواهيم كرد كما اينكه تاكنون هم تعدادي از آيين‌نامه‌ها ومصوبات را اصلاح کرده‌ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دغدغه این وزارتخانه ضمن حمایت از تولیدکنندگان کاهش فشار بر قشر آسیب‌پذیر جامعه است.
وزیر صنعت افزود: با تشکیل جلسات مختلف در سطح سازمان‌ها و تشکل‌های صنعتی و معدنی می‌توان به یکسان‌سازی ایده‌های موجود در موضوعاتی نظیر افزایش صادرات‌، سرمایه‌گذاری خارجی، ارتقای بهره‌وری و سایر موضوعات مربوط به توسعه صنعتی، معدنی و تجاری اقدام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :