fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 46735
  تاریخ انتشار : 5 اسفند 1392 11:8
  تعداد بازدید : 489

  تجار کالای بی کیفیت به عراق نبرند

  رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خواستار ثبت برند از سوی شرکت های ایرانی از سوی بازار عراق شد و گفت: مشتریان کالاهای ایرانی نباید درخواست های غیرمنطقی خریداران خود در عراق را عملیاتی کنند.

  خبرگزاری مهر- یحیی آل اسحاق در همایش چشم‌انداز بازار عراق گفت: فقدان کیفیت محصولات صادراتی به عراق از جمله معضلاتی است که هم اکنون پیش روی تجارت ایران و عراق وجود دارد در حالی که باید برای حضور بلندمدت در بازار این کشور کالاهای با کیفیت را صادر کرد.
  رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: کالایی که برای عراق ارسال می شود باید قابلیت رقابت با آلمان و اسپانیا را داشته باشد ضمن اینکه خواسته‌های منفی خریداران کالاهای ایرانی در بازار عراق نباید مورد توجه قرار گیرد.
  وی در توضیح این مطلب تصریح کرد: ممکن است برخی مشتریان عراقی کالاهای ایرانی از تولیدکنندگان درخواست کنند که کالایی با کیفیت پایین ولی ارزان‌تر را تولید و به بازار عراق ارسال کند در حالی که همین کالاهای بی‌کیفیت به مرور منجر به لطمه زدن به جایگاه ایران در بازار این کشور خواهد شد.
  به گفته آل اسحاق هم اکنون بازار عراق یک بازار رقابتی است و کالاهای با کیفیت از ترکیه و سایر کشورها نیز به این بازار صادر می شود بنابراین ایران برای حفظ جایگاه باید به کیفیت توجه داشته باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :