آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46733
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1392 11:5
تعداد بازدید : 906

حاشیه ای بر مراسم تجلیل از مهندس رحمتی

سه شنبه 29 بهمن ماه، جمعی از فعالان حوزه فاوا در مراسمی برای تجلیل از مهندس پرویز رحمتی در سالن سعدی برج میلاد تهران گردهم آمدند.در جریان این مراسم، چند تن از همکاران سابق مهندس رحمتی در توصیف فضایل و محسنات شخصی ایشان صحبت کردند. از جمله آقای مظلوم فرمودند که آقای رحمتی چنان مقید به اصول گرایی و اخلاق مداری بود که همواره ساعت ها وقت خود را صرف تهیه مطالب و تدوین طرح و برنامه هایی می کرد که همه می دانستیم در نهایت بی توجهی مخاطبان ایشان، به سطل آشغال انداخته خواهد شد.

شاهرخ انوشیروانی

حقیر باور دارم هیچ تلاشی در جهت صلاح به کلی بیهوده نیست و اثر مثبت و موثر خود را دارد و حداقل فایده ساعت‌ها تحلیل و تفکر در یک موضوع خاص، تلاش مسوولانه و غرق نشدن در مرداب بی تفاوتی و روزمرگی است. نگارنده در تلاش‌ها و تجربیات شخصی خودم، بارها  شنیده ام که کسی این مطلب را نمی‌خواند و صنف بی تفاوت است و اهمیت نمی‌دهد و به سطل آشغال می‌رود. اما در عمل، مکررا شاهد تاثیرگذاری تلاش‌های خودم بوده ام و همیشه شرح یک مشکل با رجوع به افکار عمومی‌صنف، منجر به حصول نتیجه شده است.به عنوان مثال، سه سال قبل، در دوره مسوولیت آقای رحمتی در سازمان نظام صنفی رایانه ای (نصر)، نمایشگاه الکامپ توسط این سازمان برگزار شد. همیشه اظهار می‌شد که برگزاری این نمایشگاه باعث درآمد هنگفت میلیاردی خواهد شد اما در عمل، دستاورد مالی صنف،ناچیز و محدود به 50-60 میلیون تومان بود که تازه این مبلغ هم واقعی نبود؛ چون تقریبا نیمی‌از آن؛ یعنی 25 میلیون تومان، توسط مجری منتخب سازمان، کتبا غیر قابل وصول اعلام شده بود. چنین مشکلی در لابه لای اسناد حسابداری سازمان نصر باقی ماند تا آنکه چندی بعد، با طرح موضوع در روزنامه وزین فناوران اطلاعات، به بزرگ ترین رقم بلاتکلیف این بدهی مربوط به گروه سیمرغ فناوری اطلاعات ایران شامل مجموعه ای از شرکت‌های حامی‌سازمان نصر پرداختم و اطلاع رسانی در باره این موضوع و آگاهی افکار عمومی‌صنف از این طلب، باعث تسویه حساب سریع بدهی به مقدار تقریبی 4 میلیون تومان شد. البته هنوز پس از گذشت 3 سال، متجاوز از 19 میلیون تومان درآمد صنف از آن نمایشگاه، لاوصول باقی مانده است.
ذکر این مثال ساده از آن جهت بود که هر تلاشی که در جهت  صحیح و اخلاقی دارای نتیجه مثبت است و کم توجهی مخاطبان و سرنوشت منتهی به سطل آشغال، نباید باعث دلسردی و عدم تلاش و تحرک بشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :