آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46732
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1392 11:3
تعداد بازدید : 618

تکذیب کلاهبرداری با تماس های بی پاسخ

هفته گذشته خبری منتشر شد که گروهی در استان خوزستان با بهره گیری از شیوه انتقال شماره روی خط های متصل به طرح های هوشمند، به کلاهبرداری از مشترکان اقدام کرده اند.

ایسنا - در این زمینه رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان خوزستان اعلام کرده بود: اخیرا پیامک‌هایی از سرویس ارسال پیامک انبوه با شماره‌های مختلف برای مردم ارسال می‌شود و در آن‌ها به بهانه‌ای از مخاطب خواسته می‌شود که با یک شماره تلفن شهری و یا شماره همراه تماس بگیرند تا مثلا درباره قسط خودرو یا درخواست وام بانکی و یا ... هماهنگی شود.
اما در این زمینه مدیرعامل مخابرات استان خوزستان به ارائه توضیحاتی پرداخته و به نوعی انجام چنین کلاهبرداری‌هایی را غیر عملی عنوان کرده است. آرمات در این باره گفت: در ایران ما سرویس ارزش افزوده‌ای نداریم که بهای آن هزار تومان باشد به همین دلیل در همین ابتدای کار طرح چنین موضوعی کمی دور از ذهن به نظر می رسد. چرا که بالاترین قیمت برای سرویس‌های ارزش افزوده دقیقه‌ای 100 تومان است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر در سرویس‌های ارزش افزوده مخابرات پیش از کسر شدن مبلغ، این مساله به کاربر اطلاع داده می‌شود تا فرد در صورت عدم تمایل فرصت آن را داشته باشد که در استفاده از این سرویس‌ها تجدید نظر کند. مدیرعامل مخابرات استان خوزستان در عین حال یادآور شد: نکته دیگر آن که بررسی‌های فنی ما گویای آن است که اصلا چنین اتفاقی در استان خوزستان رخ نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :