آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46608
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 12:8
تعداد بازدید : 749

بهره برداری دزدان دیجیتالی از تبلیغات

پول خوب جای بد می رود

گزارش ها حاکی از آن است که وب سایت های سارق فرصت بسیار خوبی در آینده برای تبلیغات خواهند داشت.

فناوران- براساس تحقیقات Digital Citizens Alliance، این وب‌ سایت‌های ناقض حق مولف سالیانه درآمدی برابر 227 میلیون دلار از تبلیغات آنلاین کسب می‌کنند.
این گروه تحقیقاتی در گزارش خود با عنوان «پول خوب جای بد می‌رود: دزدان دیجیتالی و کسب درآمد از راه تبلیغات آنلاین» بیان می‌کند که وب سایت‌های سارق وب سایت‌هایی هستند که با ارایه محتوای محبوب مثل برنامه‌های تلویزیونی، موسیقی، فیلم و هزار محتوای دیگر مخاطبان بسیاری را جلب خود می‌کنند و از این طریق پول‌های هنگفتی از طریق تبلیغات آنلاین به جیب می‌زنند. چنانچه در سال 2013 درآمدی نزدیک به 227 میلیون دلار از راه تبلیغات و نمایش آگهی‌های اینترنتی کسب کرده ‌اند.
در این گزارش فاکتورهای متعددی مدنظر قرار گرفته شده ‌اند که از جمله‌ آن می‌توان به تعداد مکان‌های در نظر گرفته شده برای تبلیغات و تعداد بازدید از صفحات را عنوان کرد که براساس آنها وب‌سایت‌‌های مورد نظر به سه دسته‌ کلی تقسیم‌ بندی شده ‌اند که شامل دسته‌های وب‌ سایت‌های کوچک یا کم‌بازدید (کمتر از یک میلیون بازدید)، وب‌ سایت‌‌های متوسط (بازدید بین یک تا 1/5 میلیون بازدید) و وب ‌سایت‌‌های بزرگ (با حجم بازدید بیش از 5 میلیون) هستند. وب‌سایت‌های بررسی شده جزو مواردی هستند که در سه‌ ماهه‌ سوم سال 2013 میلادی 25 درخواست مبنی بر عدم ارایه‌ سرویس به آنها به گوگل ارسال شده است. آمار مورد نظر با گردآوری اطلاعات از 596 وب ‌سایت تهیه شده است، در حالی که 30 مورد از این وب‌سایت جزو برترین و پربازدیدترین سایت‌های تورنت بوده و درآمدی بالغ بر 6 میلیون دلار را سالانه به خود اختصاص می‌دهند. 94/1درصد از وب‌سایت‌های ناقض حقوق مولفین شامل وب‌ سایت‌هایی هستند که فایل‌های تورنت را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. براساس گزارش منتشر شده بخش بزرگی از تبلیغات موجود در این وب‌سایت‌ها متعلق به برندهایی چون مک‌دونالدز، فورد، دل و آمازون است.
البته این موضوع انتقاد بسیاری از شرکت‌های فناوری را به همراه داشته است. به حدی که به تازگی گوگل نیز برای برخورد با این سایت‌ها به اقداماتی دست زده است. گوگل چند ماه پیش، با هدف مقابله با پدیده دزدی محتوا و بی ‌اعتنایی به حق مولف اعلام کرد که سایت‌های متخلف را تنبیه می‌کند. این شرکت در این راستا، الگوریتم جست‌وجوی خود را به‌روز کرد و با به‌کارگیری ۲۰۰ عامل مختلف، برخورد بهتر و جدی‌تری با سایت‌های خطاکار را شروع کرد. بر این اساس، گوگل رتبه آن دسته از سایت‌هایی را که محتواهای خود را بدون رعایت حق مولف تهیه می‌کنند، پایین می‌برد. چنین سایت‌هایی از بالای لیست نتایج جست‌وجو به بخش‌های پایین‌تر که معمولا بازدیدکننده کمتری دارد، تبعید می‌شوند. با این حال، گوگل قصد ندارد چنین وب سایت‌های متخلفی را به طور کامل از لیست نتایج جست‌وجوها حذف کند. گوگل در حال حاضر تعداد بسیار زیادی درخواست مبنی بر حذف محتوا از وب سایت‌های ناقض حق مولف دریافت می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :