آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46602
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 12:0
تعداد بازدید : 952

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک:

سهم خرده فروشی آنلاین از GDP فقط ۶ دهم درصد است

نخستین جشنواره خرید اینترنتی از دیروز و با مشارکت 100 شرکت برتر فروش اینترنتی آغاز شد.

فناوران- رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد این جشنوراه گفت: نخستین جشنواره خرید اینترنتی از 3 تا 9 اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.
جعفر محمودی افزود: 100 شرکت برتر فروش اینترنتی در این جشنواره حضور دارند و تمامی آنها نماد اعتماد را از این مرکز دریافت کرده‌اند. وی ایجاد نماد اعتماد را برای ساماندهی کسب و کار اینترنتی عنوان کرد و گفت: این نماد به استفاده کنندگان در فضای مجازی اطمینان می‌دهد که سایت مربوطه معتبر است و با اطمینان خرید کنند. به گفته وی، در کشور حدود 20 هزار فروشگاه اینترنتی وجود دارد که از این تعداد حدود 19 هزار فروشگاه تاکنون تقاضای نماد اعتماد کرده‌اند و تنها راه توسعه اینگونه فروشگاه‌ها ایجاد اعتماد بین آنان و خریداران است. محمودی با بیان اینکه نماد اعتماد در جهان پنج ستاره دارد و ما تنها دو ستاره را در کشور تعریف کرده‌ایم گفت: اگر این نماد به قوه قضاییه و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وصل شود، سریع‌تر رشد می‌کند. وی با اعلام اینکه در زمینه توسعه کسب و کار اینترنتی نیازمند توسعه جهشی هستیم افزود: در حال حاضر شش دهم درصد از GDP را خرده فروشی آنلاین در کشور تشکیل می‌دهد و این در حالی است که اگر بخواهیم به سطح فروش آنلاین کشورهای در حال توسعه برسیم این حجم باید دو برابر، برای رسیدن به حجم جهانی سه برابر، برای رسیدن به حجم کشورهای توسعه یافته شش برابر و رسیدن به سطح انگلستان این رقم 13 برابر شود. فرانک رازقی اسکویی قائم مقام مرکز توسعه تجارت الکترونیک نیز از تخفیفات 10 تا 50 درصدی در نخستین جشنواره خرید اینترنتی خبر داد گفت: اسامی فروشگاه‌های جشنواره در سایت eshopfest.ir موجود است و خریداران می‌توانند بر اساس گروه کالایی یا نام فروشگاه، انتخاب خود را انجام دهند و سپس وارد سایت فروشگاه شده و اقدام به خرید کنند.
به گفته اسکویی، خریدهای آنلاین از طریق پست یا پیک به خریداران تحویل می شود و در صورت وجود میزان تخفیف، حمل رایگان یا هدیه این اطلاعات در سایت جشنواره ذکر شده است.
وی در زمینه چگونگی اعلام نارضایتی از خرید گفت: خریداران ناراضی می توانند شکایت خود را به مرکز توسعه تجارت الکترونیک ارسال کنند و روش ارسال نیز در مجوز نماد اعتماد ذکر شده است و خریداران پس از ورود به این سایت شکایت خود را مطرح و در صورت احراز تخلف مجوز به صورت آنی از فروشگاه گرفته می شود.
اسکویی گروه های کالایی موجود در جشنواره را شامل 11 گروه کالایی برشمرد و افزود: طبق قانون تجارت الکترونیکی خریداران تا هفت روز پس از خرید می‌توانند برای بازگرداندن کالای خریداری شده اقدام کنند و در این صورت باید هزینه بازگرداندن کالا را تقبل و کل وجه پرداختی بایت خرید را دریافت کنند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :