آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46594
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 11:51
تعداد بازدید : 586

کاربردهای موبایل شکسته در شرایط بحرانی

گوشی های موبایل نه تنها برای ارتباط و مکالمه مورد استفاده قرار می گیرند، حتی زمانی که شکسته می شوند در شرایط محیطی سخت می توانند به کاربران کمک کنند.

فناوران- برای بسیاری از ما اتفاق افتاده که در شرایط سختی قرار بگیریم. اما گوشی‌های موبایل معمولا همراه افراد هستند و می‌توان از این دستگا‌ه‌ها استفاده بهینه‌ای کرد. مثلا می‌توان از سرویس اضطراری آنها برای دسترسی به پلیس یا اورژانس بهره برد. اما هنگامی که این دستگاه‌ها آسیب می‌بینند، ظاهرا راهی غیر از استفاده از همه تجهیزات گوشی نیست تا بتوان جان خود را نجات داد.
بر این اساس می‌توان از سیم‌ها و قطعات مختلف آن برای برپا کردن آتش استفاده کرد.به این ترتیب که از سیم‌های آنود و کاتد می‌توان به عنوان یک منبع گرمایشی استفاده کرد. برای این کار می‌توان با شکستن بخش قاب پشتی می‌توان به یک ابزار تیز دست یافت و به جای چاقو از آن استفاده کرد.
از سوی دیگر از صفحه نمایش گوشی می‌توان به عنوان آینه برای انعکاس نور و ارسال نشانه‌های کمک استفاده کرد. بنابراین با نگه داشتن صفحه نمایش زیر چمشان و استفاده از دست دیگر به علامت کمک برای هواپیما، می‌توان آنها را از موقعیت خود مطلع کرد.
سپس با شکستن برد و اتصال آن به یک چوب، می‌توان ابزاری برای محافظت از خود در برابر حیوانات ساخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :