آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46588
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 11:42
تعداد بازدید : 902

میان سازمان های نصر و مدیریت صنعتی و انجمن انفورماتیک ایران امضا شد

تفاهم نامه سه جانبه برای ارتقای سطح شرکت های فاوا

تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان مدیریت صنعتی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و انجمن انفورماتیک ایران به منظور ترویج فرایندهای بلوغ قابلیت، مدیریت و پایش خدمات فاوا امضا شد.

روابط عمومی نصر کشور- رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: اساس این تفاهم‌نامه همکاری در زمینه طراحی و اجرای نقشه راهی برای ارتقا سطح بلوغ قابلیت‌های راهبردی و مدیریت فناوری اطلاعات شرکت‌های
بزرگ است.
کاظم آیت الهی افزود: این طرح در دو مقطع اصلی و فرعی نیازسنجی، تهیه نقشه راه تفصیلی و همچنین اجرای نقشه راه و استقرار مدل ارزیابی اجرا خواهد شد.
او گفت: مدل‌های مرجع و استانداردهای فرآیندی و پایش خدمات فاوا، ایزو 20000 و COBIT، مجموعه‌ای را تشکیل می‌دهد که ترویج آن میان موسسات و شرکت‌ها، موجب ارتقا سطح توانمندی و گذر به سازمان‌هایی حرفه‌ای و طراز بین‌الملل خواهد شد.
او افزود: مدل بلوغ مدیریت در حال تبدیل شدن به یکی از معیارهای مهم آماده بودن شرکت‌ها برای در نظر گرفتن یک مدل برون‌سپاری یا بهره‌گیری از آن است.
بر اساس این گزارش، سازمان مديريت صنعتي تمايل دارد تا اين طرح را در قالب پروژه‌ای با همکاری و بهره‌گيری از توان و ظرفيت و ارتباطات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن انفورماتیک ایران به مرحله اجرا در آورد. از این رو گام اول این طرح شامل شرکت‌های بزرگ با الویت شرکت‌های شرکت‌کننده در رتبه‌بندی شرکت‌های بزرگ ایران ( IMI100) یا جایزه تعالی
( EFQM) و همچنین شرکت‌های فاوا است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :