آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46587
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 11:40
تعداد بازدید : 721

برخوردار در واکنش به اظهارات حریری:

تعلل اتاق بازرگانی باعث تشکیل مجمع عالی واردات شد

در حالی که رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران مجمع عالی واردات را یک تشکل غیرقانونی می داند، رییس مجمع واردات تعلل اتاق بازرگانی در اجرای دستور کمیسیون واردات اتاق را عامل شکل گیری مجمع عالی واردات اعلام کرد و گفت: هیچ موازی کاری بین این دو وجود ندارد.

ایسنا- محمدحسین برخوردار، رییس مجمع عالی واردات در پاسخ به این سوال که به اعتقاد برخی فعالان بخش خصوصی کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران و مجمع عالی واردات موازی‌کاری می‌کنند اظهار کرد: زمانی که مجمع عالی واردات تاسیس شد، کمیسیون واردات در اتاق بازرگانی ایران هنوز راه‌اندازی نشده بود.
وی ادامه داد: زمانی که دلارهای نفتی به ایران سرازیر شده و کالاهای زیادی ناشی از این درآمد نفتی به داخل ایران آمد مقام معظم رهبری دستور مدیریت واردات را صادر کردند.
رییس مجمع واردات با بیان این‌که این دستور در زمان رییس دولت نهم و دهم صادر شد، گفت: در آن زمان غضنفری که رییس شورای عالی نظارت بر اتاق‌های بازرگانی بود، دستور داد که کمیسیونی در اتاق بازرگانی ایران برای مدیریت واردات تشکیل شود.
برخوردار با تاکید بر این‌که اتاق بازرگانی ایران در راه‌اندازی چنین کمسیونی تعلل کرد، افزود: لذا غضنفری به عنوان وزیر وقت وزارت صنعت، معدن و تجارت مطابق با قوانین دستور داد که مجمع عالی واردات برای مدیریت واردات در کشور راه‌اندازی شود لذا ابتدا در روزنامه‌ها آگهی منتشر سپس مجمع تشکیل و در نهایت از طریق انتخابات هیات نمایندگان مجمع عالی واردات تشکیل شد.
وی افزود: در مجع عالی واردات حدود 200 نفر از تجار شناسنامه‌دار، دارای سابقه و پیشینه‌ خوب به لحاظ پرداخت مالیات، تمدید کارت‌های بازرگانی، کیفیت کالاهای وارد شده و خدمات پس از فروش حضور دارند.
برخوردار با تاکید بر اینکه هیچ موازی‌کاری بین فعالیت‌های کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران و مجمع عالی واردات وجود ندارد، گفت: اینجا به موضوعات در سطح عالی پرداخته می‌شود و نگاه به مسایل و موضوعات در کمیسیون واردات اتاق بازرگانی و مجمع عالی واردات متفاوت است.
رییس مجمع واردات همچنین در مورد وجود تشکل‌های متعدد در کشور گفت: اگر سیاست درستی وجود داشته باشد می‌توان هم‌افزایی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :