آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46570
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 11:18
تعداد بازدید : 614

بازنگری در اصول حاكم بر رومينگ ملي

مصوبه "اصول حاكم بر ارایه خدمات رومينگ ملي كشور" در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات بازنگري مي شود.

فناوران- رومينگ ملي خدمتي است كه با استفاده از آن يك اپراتور، خدمات شبكه خود را در اختيار مشتركان اپراتورهاي ميهمان قرار مي‌دهد و با انعقاد موافقتنامه، از اپراتور ميهمان هزينه دريافت مي‌كند. در اين حالت هنگامي كه مشترك اپراتور ميهمان، از محدوده پوشش‌دهي شبكه موضوع پروانه خود خارج مي‌شود، بصورت خودكار امكان برقراري ارتباط و دريافت خدمات تعريف شده از طريق شبكه اپراتور ميزبان را دارد.
حسين فلاح جوشقاني، مديركل دفتر بررسي‌هاي فني و اقتصادي رگولاتوري درباره اينكه به تبع كاهش قيمت تمام‌شده ارائه سرويس اين ظرفيت در حوزه ICT ايجاد مي‌شود كه تعرفه براي مشتركان و كاربران نهائي نيز كاهش يابد، گفت: با اجراي رومينگ ملي، اپراتورهاي جديد مي‌توانند با استفاده از امكانات اپراتورهاي ديگر سريعتر وارد بازار ارائه خدمات شوند و در بازه‌هاي زماني كوتاهتر به سودآوري برسند.
مديركل بررسي‌هاي فني و اقتصادي رگولاتوري درباره اينكه ارائه خدمات رومينگ ملي در دنيا، روشي متداول براي توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات است گفت: در اصلاحيه پيشنهادي مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به منظور تشويق اپراتورها به ارائه اين خدمات، اپراتور ميزبان از پرداخت حق‌السهم دولت از درآمدهاي رومينگ ملي معاف شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :