آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46560
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 10:54
تعداد بازدید : 674

سازمان ملل کتابخوان الکترونیکی به تانزانیا می فرستد

سازمان ملل متحد در یک پایلوت در تانزانیای غربی، به کودکان مدرسه ای کتابخوان الکترونیکی اهدا می کند.

فناوران- آژانس مهاجران و آوارگان سازمان ملل (UNHCR) با همکاری موسسه غیرانتفاعی Wotldreader چهار دبیرستان را در تانزانیا به کتابخوان الکترونیکی مجهز کرد. در این کتابخوان‌ها، کتاب‌های الکترونیکی به زبان‌های سواحیلی و انگلیسی ذخیره شده است. این پروژه در واقع 2 هزار و 300 دانش آموز را در دو منطقه که تا حدودی به مفاد آموزشی دسترسی دارند، پوشش می‌دهد. به نوشته تلگراف شهروندان این مناطق و جوامع مجاور آنها به زودی به خدمات موبایلی Worldreader مجهز خواهند شد و از طریق تلفن‌های موبایل خود به «کتابخانه آفریقا» و کتاب‌های بین المللی آن دسترسی پیدا خواهند کرد.
جویس مندز کول، نماینده UNHCR در تانزانیا در این مورد گفت که تاثیر این ابتکار و پروژه بی اندازه خواهد بود. وی همچنین افزود: این پروژه هدیه بزرگی است که در آینده نیز توسعه خواهد یافت. هدف از این پروژه، افزایش سواد و گسترش طرز فکر درست در جهت فکری و فیزیکی و همچنین افزایش کیفیت آموزشی برای جمعیت بیشتری از دانش آموزان است. این پروژه همچنین افق دید افرادی را که هیچ رویایی در سر ندارند، روشن تر خواهد کرد و فرصت‌های استثنایی را برای بالا بردن وضعیت معیشت و رفاه افراد در اختیار آنها قرار خواهد داد. تاثیرات این پروژه تمامی‌افراد به ویژه دختران و زنان بیش از حد تصور خواهد بود.
کالین مک ایلوی (Colin McElwee)، مدیر اجرایی Worldreader نیز در این خصوص گفت: در Worldreader تمامی‌تمرکز خود را روی دسترسی افراد به کتاب‌های دیجیتال گذاشته‌ایم تا از این طریق بتوانند سطح سوادشان را بالا ببرند.
وی افزود: باعث افتخار ماست که با UNHCR همکاری می‌کنیم تا فرصت‌های شغلی و آموزشی مناسبی را در اختیار افراد آسیب دیده قرار دهیم.
Worldreader که مرکز اصلی آن در سانفرانسیسکو قرار دارد، هم اکنون برنامه اهدای کتابخوان‌های الکترونیکی به کشورهای دیگر آفریقایی را نیز در دست دارد و قصد دارد طرح خود را در نه کشور دیگر آفریقایی از جمله رواندا، غنا و مالاوی پیاده کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :