آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46558
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1392 10:53
تعداد بازدید : 613

جزییات جدید از سالم‌سازی اینترنت اعلام شد:

ورود حوزه های علمیه به طرح اینترنت سالم

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه پس از تدوین طرح نظام جامع اینترنت سالم محتوای فضای مجازی می شود گفت: عناوین این نظام جامع تا قبل از پایان سال از سوی مرکز ملی فضای مجازی به شورای عالی ارایه می شود.

خبرگزاری مهر - محمدحسن انتظاری درباره کلیات نظام جامع فضای مجازی سالم در کشور به عنوان اولویت مرکز ملی فضای مجازی گفت: تدوین این نظام به عنوان یکی از امور مبنایی در حوزه فضای مجازی، در کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی در حال انجام است که در این نظام جامع مباحث مختلفی در حوزه سیاستگذاری محتواهای داخلی ایرانی اسلامی‌دیده شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه محتواهای ایرانی اسلامی‌ در زمینه هم راستا کردن امور در بخش محتوای فضای مجازی با مدیریت حوزه‌های علمیه در حال هماهنگی جلسه هستیم، ادامه داد: قصد داریم پس از سیاستگذاری در حوزه فضای مجازی سالم، مسوولیت اجرای محتوای حوزه قرآنی و اسلامی‌ را به حوزه‌های علمیه محول کنیم.
انتظاری یکی از بخش‌های نظام جامع فضای مجازی سالم را سیاستگذاری در حوزه محتوای دینی قرآنی برشمرد و افزود : پالایش و فیلترینگ فضای مجازی و اینترنت و فرهنگسازی و آموزش از دیگر عناوینی است که در این زمینه مدنظر قرار می‌گیرد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی، آموزش مجازی و فرهنگسازی برای استفاده صحیح از اینترنت سالم را از جمله عناوین این نظام جامع برشمرد و گفت: این عناوین تا قبل از پایان سال به شورای عالی فضای مجازی برای تصویب ارایه می‌شود.
وی افزود: به اعتقاد ما مجموعه ای از چند نظام در حوزه فضای مجازی باید پیاده‌سازی شود تا حوزه فضای مجازی کشور شکل سالم به خود گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :