آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46451
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1392 11:34
تعداد بازدید : 929

با انتشار نامه‌ای به وزیر ارتباطات

شرکت های اینترنتی به تعرفه های جدید اعتراض دارند

در پی مصوبه کاهش نرخ 35 درصد پهنای باند اینترنت برای شرکت های ارایه دهنده اینترنت ADSL که از سوی وزیر ارتباطات ابلاغ شد، سایر سرویس دهندگان اینترنتی در نامه ای اعتراضی به وزیر ارتباطات خواستار تجدیدنظر در نوع نگاه صورت گرفته به تعرفه این خدمات شدند.

خبرگزاری مهر- محمودرضا خادمی عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مورد این اعتراض گفت: با ابلاغ این مصوبه نرخ پهنای‌باند برای شرکت‌های ارایه کننده ADSL با سایر ارایه کنندگان خدمات اینترنت شامل ISP، ISDP، وایمکس و GPRS حدود 35 درصد تفاوت خواهد داشت و این تفکیک امتیاز که از سوی وزارت ارتباطات برای شرکت‌های PAP اعمال شده است جای سوال دارد.
وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات باید در تعیین قیمت‌ها تمامی سرویس‌های اینترنتی را مد نظر قرار می‌داد، افزود: برای یکسان‌سازی قیمت‌ها و استفاده تمامی کاربران اینترنت از تخفیف اعمال شده، نباید در نرخ پهنای باند دوگانگی وجود داشته باشد.
خادمی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از اعتدال در نرخ‌های مصوب گفت: کاربران اینترنت و ارایه دهندگان سرویس‌های مختلف، باید یکسان از این کاهش قیمت بهره ببرند.
عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از ارسال نامه فعالان اینترنت به محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی اعتراض به این تصمیم خبر داد گفت: در این نامه خواهان تجدیدنظر در این تصمیم توسط وزیر ارتباطات هستیم.
وی با بیان اینکه فعالان صنف اینترنت خواهان اعمال تغییر قیمت در نرخ پهنای باند و نرخ خدمات شبکه و انتقال برای تمامی سرویس‌دهندگان هستند، ادامه داد: در نوع نگاه وزارت ارتباطات به ارایه دهندگان خدمات اینترنت باید تجدیدنظر صورت گیرد.
 خادمی مصوبه فعلی را منجر به وجود آمدن نابسامانی در بازار پهنای باند و اینترنت ارزیابی کرد و گفت: باید برای کاربران و تمامی سرویس دهندگان اینترنتی اعتدال قیمت به وجود آید.
 براساس این گزارش، با اعمال این مصوبه قیمت هر STM1 اینترنت برای شرکت‌های ارایه دهنده ADSL از 37 میلیون و 500 هزار تومان به 24 میلیون تومان کاهش خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :