آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46448
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1392 11:29
تعداد بازدید : 831

تاثیرات جالب اشتراک غذا در شبکه های اجتماعی

خیلی اوقات شده زمانی که وارد صفحه پروفایل تان در یک شبکه اجتماعی می شوید، با تعداد زیادی عکس مواجه می شوید که همگی مربوط به غذاهای خوشمزه ای می شوند که شدیداً دل آدم را آب می کنند. کارشناسان با مستندسازی زندگی کاربران شبکه های اجتماعی دریافته اند که بیش از یک سوم تصاویر غذایی که در این سایت ها به اشتراک گذاشته می شوند، مربوط به زمانی است که کاربران در یک رستوران نشسته اند. براساس این پژوهش، از هر پنج نفر یک نفر از کاربران فیس بوک (18 درصد) در برتانیا بعد از اینکه عکس های دوست شان را که از یک رستوران و غذاهایش به اشتراک گذاشته و کلی از آن رستوران تعریف و تمجید کرده، دیده اند، تصمیم گرفته اند که خودشان نیز به آن رستوران بروند.

در همین حال 14 درصد نیز مبادرت به رزرو میز در آن رستوران می‌کنند. 11 درصد نیز قبل از رزرو میز، به دوستان فیس‌بوکی خود نیز پیشنهاد می‌‌دهند که با او همراه شوند.
سایت Bookatable.com در ضمیمه‌ای که با عنوان Dining Index راه انداخته است، روندی را شناسایی کرده که در آن کاربرانی که به رستورانی می‌روند، در مورد آن رستوران شروع به نوشتن می‌کنند و به نوعی برای آن رستوران هم تبلیغ می‌کنند.  این سایت نام این روند را "به اشترک بگذار، زمانی که آنجا هستی" گذاشته است. فیس‌بوک پرطرفدارترین شبکه اجتماعی برای این نوع به اشتراک‌گذاری‌ها است و تحقیقات نشان می‌دهد که تقریبا نیمی (46 درصد) از 5 هزار کاربری که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، عکس‌های مربوط به غذاهایی که در رستوران خورده‌اند را بیشتر از شبکه‌های اجتماعی دیگر در فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارند.
جالب است بدانید که بیش از 84 میلیون عکس نیز با عنوان "غذا" در اینستگرام به اشتراک گذاشته شده است که این امر نیز افزایش علاقه کاربران به عکاسی درباره غذا را نشان می‌دهد.
اما این فقط مشتریان رستوران‌ها نیستند که درباره غذاهای آن می‌نویسند. این تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از رستوران‌دارها نیز در فضای توییتر فعالیت می‌کنند تا درباره رستوران‌شان تبلیغ و با مشتریان خود تعامل کنند.
نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که در سال 2013، حدود 65 درصد از این رستوران‌دارها از توییتر برای تبلیغ رستوران‌شان استفاده کرده‌اند.
جو استیل، مدیر اجرایی سایت Bookatable.com در این مورد می‌گوید: غذا به طور باورنکردنی به یک فعالیت اجتماعی تبدیل شده است. به همین دلیل هم خیلی جای تعجب نیست که امروزه یکی از مهم‌ترین عناوینی که افراد در صفحات پروفایل خود به اشتراک می‌گذارند، غذا باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :