آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46437
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1392 10:33
تعداد بازدید : 755

رشد خرید ارتقاء دهندگان سیستم‌های کامپیوتری و نوت‌بوک

گرانی نوت بوک به نفع رم تمام شد

در میان قطعات کامپیوتری، رم از آن دسته کالاهایی است که در اکثر فصول سال، چه بازارکامپیوتر پررونق باشد و چه نباشد بازاری گرم و مشتری های پر و پا قرص خود را دارد.

فناوران- مشتریانی که اکثرا به قصد ارتقاء سیستم‌های کامپیوتری و نوت‌بوک‌ها به سراغ این قطعه می‌آیند و هر کدام بسته به رده کاربری و بودجه‌ای که در نظر دارند در نهایت یک نمونه را از میان هزاران، انتخاب و خریداری می‌کنند.
بگذریم از اینکه گروهی بدون توجه به توصیه‌های کارشناسان به سراغ نمونه‌های کارکرده‌ای که از روی نوت‌بوک‌های اوراقی باز شده‌اند رفته و با پرداخت هزینه کمتر حافظه جانبی مورد نظر را از میان محدود نمونه‌های کارکرده موجود در بازار خریداری می‌کنند.‌
اما به گفته فعالان بازار و کارشناسان بخش بزرگی از نیاز بازار رم از طریق نمایندگی‌های فروش تامین می‌شود و نمونه‌های بدون گارانتی و کارکرده چندان در بازار مورد توجه نیستند.
زیرا حجم نمونه‌های کارکرده در بازار محدود است و نمونه‌های بدون گارانتی هم به دلیل  اطلاع رسانی خوبی که شرکت‌های عرضه کننده طی سال‌های اخیر کرده‌اند در بازار با کاهش تقاضا مواجه شده‌اند.علاوه بر این عرضه نمونه‌های تقلبی رم در سه تا چهار سال گذشته در بازار که باعث بروز مشکلاتی برای خریداران این نوع رم‌ها شد تجربه‌ای شد تا خریداران به سراغ نمونه‌های بدون گارانتی نروند.
اما در هر حال هستند افرادی که همچنان خطر کرده و حاضرند برای پرداخت بهایی کمتر، کالایی بدون گارانتی خریداری کنند.در هر حال بازار این کالا با تنوع بالای برند، مدل وظرفیت، این روزها بازار گرمی ‌دارد و افرادی که به دلیل گرانی نوت‌بوک نمی‌توانند اقدام به خرید نوت‌بوک جدید کنند برای ارتقای سیستم خود اقدام کرده و به دل بازار رم می‌زنند.
به گفته فعالان بازار قطعات کامپیوتری در بازار این قطعه پرمخاطب برندهای گوناگونی نظیر Kingston،Kingmax ، Geil، PATRIOT، APACER، ADATA دیده می‌شود که  در این بین برندهای Kingmax و Kingston بیشترین سهم فروش را در بازار داخلی به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین براساس اعلام باشگاه فعالان آی‌سی‌تی، در بازار رم برند Kingston با کسب 27.1 درصد سهم در رتبه نخست محبوب‌های بازار رم ایستاده است. سهم محبوبیت رم‌های این برند در مهر ماهی که گذشت در حدود 28.9 درصد و در فروردین ماه گذشته 26.4 درصد گزارش شده است.
باشگاه فعالان آی سی تی که زیر نظر شرکت فراسو به گردآوری و ارائه اطلاعات می‌پردازد برند Apacer را دومین برند محبوب بازار رم معرفی کرد. این برند توانسته است با کسب 21.1 درصد از سهم محبوبیت بازار رتبه دوم را از kingmax بگیرد و این برند را یک پله از محبوبیت عقب بزند.و اما kingmax با کسب سهم 18.4 درصد در رتبه سوم پرطرفدارهای بازار رم ایستاده است. این در حالیست که سهم محبوبیت رم‌های این برند در مهرماهی که گذشت در حدود 18.5 درصد و در فروردین ماه گذشته در حدود 22.5 درصد گزارش شده است.
ADATA هم برند دیگری است که با کسب 7.5 درصد از سهم بازار در رتبه چهارم ایستاده است. سهم محبویت رم‌های این خانواده در مهر ماه گذشته در حدود 6.5 درصد و در فروردین ماهی که گذشت در حدود 3.5 درصد بود. GEIL نیز برند دیگری است که توانسته است جایگاه برندهایی نظیر CORSAIR را به خود اختصاص دهد.بر اساس گزارش باشگاه فعالان آی سی تی؛ GEIL با کسب سهم محبوبیت 5.9 درصد در رتبه پنجم محبوب‌های بازار رم ایستاده است.سهم محبوبیت رم‌های این برند در مهر ماهی که گذشت در حدود 6.8 درصد و در فروردین ماه سال 92 در حدود 6.1 درصد بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :