آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46425
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1392 10:11
تعداد بازدید : 702

وال استریت ژورنال مدعی شد

ایران نیروی دریایی آمریکا را هک کرد

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از مقامات نظامی آمریکا از هک گسترده سیستم های کامپیوتری نیروی دریایی آمریکا از جمله ناوهای این کشور به دست هکرهای ایرانی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر- بر اساس این گزارش هکرهای ایرانی به طور متناوب در ماه‌های گذشته وارد سیستم‌های کامپیوتری ناوهای آمریکایی شده‌اند و به اطلاعات غیر حساس آن دسترسی یافته‌اند. مقامات نظامی‌آمریکایی در این باره مدعی شده‌اند در سپتامبر سال گذشته میلادی برای نخستین بار متوجه هک سیستم کامپیوتری از سوی هکرهای ایرانی شده و جلوی آن را گرفتند اما بر اساس گزارش وال استریت ژورنال دسترسی ایران به اطلاعات طبقه بندی شده غیر حساس نیروی دریایی آمریکا بوده است و به مدت 4 ماه و تا نوامبر سال گذشته میلادی ادامه داشته است.
وال استریت ژورنال می‌نویسد دسترسی ایران به چنین قابلیت بالایی از هک کردن و رخنه پذیر بودن سیستم‌های کامپیوتری نیروی دریایی آمریکا نگرانی قانون‌گذاران آمریکایی را برانگیخته است. بر اساس گفته مقامات نظامی‌آمریکا هدف هکرهای ایرانی دسترسی به اطلاعات شبکه اینترنتی نیروی دریایی آمریکا از جمله سایت‌های نیروی دریایی، اطلاعات غیر حساس طبقه‌بندی شده، داده‌های ارتباطی مثل صدا و ویدئو و غیره بوده است.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، هکرهای ایرانی تا ماه نوامبر گذشته بدون اینکه نیروی دریایی آمریکا متوجه هک سیستم‌هایشان شوند داخل شبکه کامپیوتری نیروی دریایی آمریکا باقی مانده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :