آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46417
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1392 9:29
تعداد بازدید : 1242

اختیار افزایش حق عضویت به شورای مرکزی نصر واگذار شد

مجمع عموی سالیانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور امسال نسبت به سال های گذشته با کمی تغییر همراه بود چراکه بلافاصله پس از برگزاری مجمع با حضور مهمانانی جدید مراسم تقدیر از رییس سابق نصر کشور و رییس سابق سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.فناوران- هیات مدیره های نظام صنفی رایانه ای 26 استان، ساعت 3 عصر روز سه شنبه در مرکز همایش های برج میلاد دور هم جمع شدند و پس از شنیدن گزارش عملکرد توسط حمیدرضا قمی دبیرکل سازمان و همچنین گزارش صورت های مالی منتهی به 30 آذرماه 92، پس از بحث و بررسی به بودجه سال 93 نصر کشور رای داده و روزنامه کثیر الانتشار را انتخاب کردند.

روش‌های حمایت وزارت ارتباطات از خصوصی‌ها
سید مجتبی هاشمی معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات مهمان ویژه مجمع عمومی نصر کشور بود که در ابتدای مراسم گزارشی از عملکرد وزارت ارتباطات و شیوه‌های حمایتی توسعه ICT در چندماه اخیر ارایه کرد.
وی گفت: وظیفه عمده وزارت ارتباطات در واقع افزایش سهم صنعت فناوری اطلاعات به 2درصد تولید ناخالص داخلی و همچنین افزایش سهم صادرات این حوزه است که برای رسیدن به آن باید دنبال مدیریتی واحد و همگرا باشیم. وی افزود: در عین حال برای رسیدن به سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه باید ضمن تعریف پروژه‌های بزرگ در حوزه فناوری اطلاعات به تسهیل سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی نیز کمک کرد تا به نوعی موجب گسترش بازار IT و ایجاد نشاط و تحرک در آن شویم. هاشمی همچنین گفت: الویت‌هایی در کارگروه‌های تخصصی وزارت ارتباطات تعیین کرده‌ایم که ظرف چند روز آینده آن را اعلام خواهیم کرد. پس از سخنرانی معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات با استقرار هیات رییسه، مجمع به طور رسمی آغاز به کار کرد و حمیدرضا قمی دبیر کل سازمان گزارشی از عملکرد نصر کشور ارایه کرد.

  ارایه گزارش عملکرد سال 92
حمیدرضا قمی دبیرکل سازمان در مورد عوامل موثر بر عملکرد سازمان گفت: در سازمان تغییر مدیریت را داشتیم که با توجه به این‌که قبلا بین تهران و کشور مشترک بود، شروع فعالیت آیت اللهی ایجاد کرد که سازمان تفکیک شود.
وی افزود: سازمان باید در مورد وضعیت ناشی از تحریم و همچنین توجه دولت جدید به صنعت IT خود را آماده کرده و عملیاتی متناسب با آن تعریف می کرد.
قمی تاکید کرد: یکی از وظایف مهم سازمان در این دوره ارتباط با نهادهای تصمیم گیرنده بود که در این راستا تلاش کردیم لایحه نظام مهندسی فناوری اطلاعات را تبدیل به فرصت کنیم.
وی همچنین با بیان اینکه خانواده سازمان امسال گسترش قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: نظام صنفی رایانه‌ای در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و ایلام مستقر شد و سال آینده نیز در اردبیل و سمنان و کهکیلویه مسقر خواهد شد.
در ادامه مراسم مجمع، فرهاد نیک‌نفس گزارش مالی را ارایه کرد و در نهایت ترازنامه توسط اعضای حاضر در مجمع بررسی و تصویب شد.

  تفویض اختیار از هیات عمومی به شورای مرکزی
در مجمع سازمان نظام صنفی کشور همچنین در مورد تفویض اختیار  بعضی موارد از هیات عمومی به شورای مرکزی رای‌گیری شد. براساس رای‌گیری صورت گرفته چنین مقرر شد، تهیه و تصویب متم بودجه سال 93، تغییر حق عضویت، بررسی پشنهادات آیین‌نامه‌های ابلاغی و همچنین موارد مرتبط با اصلاحات آیین‌نامه اساسنامه سازمان به شورای مرکزی تفویض اختیار شود.

  فناوران روزنامه رسمی نصر کشور
در ادامه این مراسم روزنامه فناوران اطلاعات و روزنامه آفتاب یزد برای انتخاب روزنامه رسمی سازمان مطرح شدند که فناوران با رای اکثریت به عنوان روزنامه رسمی نصر کشور انتخاب شد.
همچنین سید علی برقعی از قم، حامد خرمی از گیلان، سیدهادی آریاشکوه از قزوین و بتول مهرشاد از خراسان جنوبی به عنوان کاندیداهای انتخابات بازرس انتخاب شدند که در نهایت پس از رای‌گیری، برقعی با 72 رای و آریا شکوه با 70 رای به عنوان بازرس سازمان انتخاب شدند.

  مراسم تقدیر و تشکر
ساعاتی پس از پایان مجمع سازمان با حضور مهمانانی جدید همچون نصرالله جهانگرد معاون وزیر ICT مراسم تقدیر و تشکر از رحمتی رییس سابق نصر کشور و حکیم جوادی رییس سابق سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.
جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در سخنرانی خود در این مراسم بر اهمیت تقویت NGOهای صنفی تاکید کرد.

  افزایش مراودات صنفی در لایه‌های تصمیم‌گیری
رییس سازمان IT گفت: دوره گذشته دوره متقاطعی بود، مجموعه منابعی که به دست می‌آمد زیاد ولی تنظیم آن‌ها برای سازمان‌های صنفی بسیار دشوار بود. وی در ادامه یکی از وظایف صنف را امیدبخشی و پیکربندی برای اعضایش عنوان و تصریح کرد: بعد از انجام پروژه‌های بزرگ در کشور مشخص شد که ICT از چه اهمیت بالایی برخوردار است.
جهانگرد افزود: وضعیت فناوری اطلاعات در کشور نسبت به سال‌های اولیه بهبود داشته است برای مثال در ابتدا برای انجام خرید سبد کالا نیاز به انرژی و منابع بسیار زیادی بود و به همین دلیل سرمایه‌های زیادی به هدر می‌رفت اما با مجازی‌سازی این موضوع و زیرساختی که ایجاد شد، دیگر نیاز به صرف آن همه انرژی و نیرو نیست. جهانگرد در ادامه علت ایجاد شورای فناوری اطلاعات را مباحث اجرایی عنوان کرد و ادامه داد: امیداریم در سال آینده بودجه برای فناوری اطلاعات به میزان کافی اختصاص پیدا کند به علاوه در سطح عرضه نگران هستیم چرا که باید برای تقاضاها پاسخگو باشیم.  وی تاکید کرد: در تلاشیم تا مراودات صنفی در لایه‌های مختلف تصمیم‌گیری را بیشتر از پیش کنیم تا خصوصی‌ها نیز در عرصه‌های مختلف حضور بیشتری داشته باشند.

حاشیه های مجمع عمومی

  در مراسم مجمع عمومی سازمان از مریم محمدلو مسوول دفتر و دبیرخانه نصر کشور تقدیر شد.
  از روزنامه فناوران خواسته شد تا زمان درج آگهی‌های سازمان روزنامه در تمام 26 استان توزیع شود.
 رییس نصر کشور در مورد درآمد ناشی از نمایشگاه الکامپ توضیح داد که 10درصد سهم سازمان به دلیل تغییر مدیریتی در شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی پرداخت نشده است.
 نماینده برخی استان‌ها از اینکه چرا شناسه ملی نصرهای استانی از مجلس گرفته نشده است ابراز نارضایتی کردند.
 بحث افزایش صد درصدی حق عضویت‌ها مطرح شد که به دلیل مخالفت برخی از اعضای حاضر در جلسه برای بررسی بیشتر به شورای مرکزی تفویض اختیار داده شد.
 این مراسم با برگزاری مراسم موسیقی فجر در برج میلاد همزمان شد، به همین دلیل سر و صدای زیادی ایجاد شده بود.
  سید مهدی میرمهدی و مسعود نبئی به دلیل آنچه که غیبت غیرموجه عنوان شد، از لیست شورای مرکزی خارج شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :