آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46256
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 12:0
تعداد بازدید : 671

بانک سینا و صندوق ضمانت صادرات تفاهم کردند

در راستای رشد و توسعه اقتصادی کشور و افزایش ظرفیت ها در جهت توسعه صادرات غیر نفتی کشور، بانک سینا و صندوق ضمانت صادرات ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

ایسنا- در مراسمی که روز دوشنبه با حضور مدیران بانک سینا و صندوق ضمانت ایران برگزار شد، ارتقای سطح همکاری‌ها مورد تاکید قرار گرفت.
 مدیرعامل بانک سینا در این مراسم درباره نقش و جایگاه بی‌بدیل صادرات نزد مقامات عالی رتبه کشور، گفت: ظرفیت‌های مناسبی از طریق ایجاد نهادهای تخصصی، تغییر در فرآیندها و روش‌ها و قوانین و مقررات به نفع صادرات غیر نفتی در کشور اتفاق افتاده است.
 رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات نیز در این مراسم، با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، از آمادگی صندوق برای اعطای کارگزاری به بانک سینا در راستای توسعه همکاری‌ها خبر داد.
این تفاهم نامه در چهار ماده و دو تبصره تدوین و برای مدت دو سال به امضا رسید. از جمله مفاد آن می‌توان به افزایش سهم صادرات از مجموع تسهیلات اعطایی بانک سینا با پوشش صندوق ضمانت، معرفی شعب منتخب بانک پس از آموزش تعدادی از کارشناسان مجرب توسط صندوق ضمانت به عنوان کارگزار و معرفی مشتریان فعال در حوزه صادرات از سوی بانک سینا به صندوق ضمانت صادرات ایران
 اشاره کرد.
 توسعه تامین مالی صادراتی از طریق اعطای اعتبار خریدار به کشورهای وارد کننده کالا و خدمات از ایران توسط بانک با پوشش صندوق ضمانت و ادامه و توسعه تأمین مالی صادراتی از طریق اعتبار فروشنده توسط بانک با پوشش صندوق ضمانت از جمله دیگر مفاد این توافقنامه
 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :