آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46253
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 11:35
تعداد بازدید : 896

چهار روش برای ناکام گذاشتن سارقان موبایل

کمیسیون فدرال مخابرات آمریکا اخیراً آماری ارایه کرده که بر اساس آن گفته می شود 30 تا 40 درصد همه دزدی هایی که این روزها رخ می دهد به گوشی های هوشمند مربوط می شود.

فناوران - از این‌رو بازار دزدی گوشی موبایل این روزها در همه کشورهای دنیا از جمله آمریکا داغ بوده و روش‌های دزدی این گوشی‌ها نسبت به کیف قاپی یا پول دزدی راحت‌تر است.
بسیاری از افراد اعلام کرده‌اند که هنگام مکالمه داخل کوچه و خیابان گوشی‌ آنها دزدیده شده یا داخل جیب و کیفشان به راحتی مورد سرقت قرار می‌گیرد.
در این گزارش به روش‌هایی برای مقابله با دزدی گوشی‌های هوشمند می‌پردازیم.

1-گوشی موبایل‌ را در معرض دیدتان قرار دهید
معمولا افراد گزارش می‌دهند که گوشی موبایل‌شان را جایی جاگذاشته‌اند و یادشان نمی‌آید که کجاست.
بر این اساس به کاربران توصیه می‌شود که گوشی موبایل‌شان را داخل جیب یا کیفی قرار دهند و مواظب باشند که در دسترس دزدان قرار نگیرد.

2-برنامه‌هایی برای ردیابی روی گوشی نصب کنید
برای گوشی‌های هوشمند آندروییدی یا آیفون اپل برنامه‌هایی ارایه شده که با اجرای آن، در صورت گم یا دزدیده شدن، گوشی پیامی برای شماره مشخصی ارسال می‌کند و مکان گوشی را اطلاع می‌دهد. این برنامه‌ها معمولا رایگان هستند و با نصب آنها روی گوشی می‌توان شماره‌هایی را روی آن مشخص کرد تا در صورتی که افراد دیگر قصد دسترسی به گوشی را داشته باشند از فرد مورد نظر عکس گرفته و همراه با اطلاعات مکانی، برای صاحب‌اش ارسال می‌کند.

3- به سرعت پلیس یا اپراتور را خبر کنید
درصورت دزدیده شدن گوشی به کاربران هشدار داده می‌شود که به سرعت شماره سریال گوشی را به پلیس ارایه کنند و در صورتی که از اپراتور خاصی سرویس دریافت می‌کنند، آن شرکت را در جریان قرار دهند. به این ترتیب پلیس یا اپراتورها زودتر می‌توانند گوشی دزدیده شده را ردیابی کنند.

4- گوشی موبایل‌تان را مدام به‌روز‌رسانی کنید
همراه با نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های موبایل، معمولا ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌تری ارایه می‌شود که این گوشی را از دسترسی دزدان و کلاهبرداران مصون نگه می‌دارد.
بنابراین به کاربران توصیه می‌شود که در به‌روز‌رسانی گوشی‌های هوشمند خود کوتاهی نکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :