آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46252
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 11:33
تعداد بازدید : 743

47 میلیارد دلار گوشی قدیمی در خانه آمریکایی ها

یکی از مراکز بازیافت تلفن همراه در آمریکا اعلام کرد مردم این کشور در مجموع 47 میلیارد دلار گوشی استفاده نشده و دست دوم را در خانه های خود نگهداری می کنند.

 خبرگزاری فارس-  بررسی‌ها نشان داده که نیمی از کاربران آمریکایی گوشی‌های دست‌ دوم را بدون استفاده در خانه‌‌های خود نگه می‌دارند.
بر اساس این گزارش میانگین ارزش هر تلفن همراهی که برای بازیافت آن به صورت آنلاین اقدام شده 91 دلار بوده است. با توجه به اینکه هر آمریکایی 1/8 دستگاه الکترونیکی فرسوده در اختیار دارد، می‌توان گفت که به‌ ازای هر نفر 160 دلار دستگاه الکترونیکی قدیمی در خانه‌ها موجود است.
مرکز SellCell با توجه به رقم یاد شده پیش‌بینی می‌کند که آمریکایی‌ها در مجموع 47 میلیارد دلار دستگاه الکترونیکی قدیمی را در منازل خود در اختیار دارند که این رقم نسبت به 33/8میلیارد دلار دستگاه الکترونیکی استفاده شده آمریکایی‌ها برای سال 2013 میلادی رشد 39 درصدی را نشان می‌دهد.
در این بررسی همچنین مشخص شد که 39/5درصد مردم آمریکا از گوشی‌های قدیمی خود هم استفاده می‌کنند و آن را به عنوان یک دستگاه ثانویه در کنار گوشی اصلی به کار می‌برند. همچنین، 36 درصد این افراد اعلام کرده‌اند که به درستی نمی‌دانند با گوشی قدیمی خود چه باید بکنند.
کارشناسان در پایان این بررسی دریافتند که از هر 5 آمریکایی یک نفر برای خلاص شدن از شر گوشی قدیمی خود تنبلی می‌کند و با اینکه راه‌های پیش‌رو را می‌داند، اما برای انجام آن‌ها اقدام نمی‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :