آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46246
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 11:16
تعداد بازدید : 653

رییس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد:

اصلاح فرایند صادرات و واردات کشور در حوزه استاندارد

رییس سازمان ملی استاندارد از اصلاح فرایند صادرات و واردات کشور در حوزه استاندارد خبر داد و گفت: در این زمینه بدنبال حضور موثر بخش خصوصی هستیم، ضمن اینکه نظارت سازمان در این حوزه را افزایش می دهیم.

ایرنا- نیره پیروزبخت در خصوص استانداردهای صادرات گفت: در بخش صادرات بیشتر استانداردهای کشور مقصد مهم است و به همین خاطر تفاهم‌نامه‌هایی در این خصوص با کشورهای عراق و چین بسته‌ایم، اما مقررات آنها مقداری دست ما را بسته است.
وی ادامه داد: به دنبال حضور بیشتر شرکت‌های ایرانی در عراق هستیم، زیرا در بخش کنترل کیفی کالاهای ایرانی به این کشور، شرکت‌های اروپایی برای آزمایش کالاهایی ایرانی حضور دارند، ضمن اینکه مذاکراتی برای تاسیس شرکت مشترک ایرانی و عراقی در حال انجام است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران به برنامه‌های این سازمان اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها از سیاست‌های کلان دولت است و دولت عزم جدی به انجام هماهنگی و هم افزایی دارد.
وی ایجاد هماهنگی با سازمان‌های دیگر و رفع تداخل کاری را از برنامه‌های جدی سازمان ملی استاندارد برشمرد و اظهار داشت: سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که به نوعی با سازمان استاندارد تداخل کاری دارند را شناسایی کرده و جلسات هم‌اندیشی با آنها را برگزار کرده‌ایم.رییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: نکته مهم دیگر بررسی راه های ورود به سازمان تجارت جهانی است که استانداردها و مقررات فنی از فاکتورهای اصلی آن هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :