آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46233
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 11:0
تعداد بازدید : 776

تالیا با 200 میلیارد تومان دوباره راه می افتد

عضو هیات مدیره تالیا از نیاز این شرکت به اعتباری 200 میلیارد تومانی برای بازسازی شبکه خبر داد.

ایسنا - صابر فیضی در خصوص آخرین وضعیت تالیا می‌گوید:‌ واقعیت این است که تالیا در یک مقطع زمانی تقریبا به کما رفت تا این‌که سهامدار آن تغییر کرد و پس از آن این شرکت منتظر احیای شبکه است، چرا که تجهیزات شبکه‌اش بسیار قدیمی است. به همین دلیل اکنون لازم است این بازسازی صورت بگیرد. در حال حاضر نیز به نوعی سرمایه‌گذاری مجدد در این شرکت صورت گرفته که اگر این مساله به نتیجه برسد، قطعا در آینده وضعیت به مراتب بهتر از قبل خواهد بود.
وی ادامه می‌دهد: اکنون شبکه تالیا بیش از 70 درصد پوشش جمعیتی دارد. شبکه ما هم به دلیل آنکه خلوت است خدمات خود را مانند گذشته ارائه می‌کند، اما برنامه‌هایی برای تقویت شبکه در دست داریم.
فیضی افزود: این موضوع هم نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین دارد، یعنی حدود 200 میلیارد تومان سرمایه برای این بخش لازم است که پس از تامین این هزینه اوضاع تالیا بهبود پیدا خواهد کرد و مشترکین خاص می‌توانند از این شبکه استفاده کنند. البته نه این‌که تالیا هم مانند همراه اول یا ایرانسل مشترکان بسیار داشته باشند، اما به هر صورت می‌توان برای مشترکان خاص برنامه‌ریزی کرد.
فیضی در مورد نسل سوم می‌گوید:‌ از آنجا که تالیا بخشی از مجموعه مخابرات ایران به‌شمار می‌رود و پروانه آن هم به اسم مخابرات ایران صادر شده، اگر قرار به ارائه‌ 3G باشد تالیا هم این کار را خواهد کرد.
وی در مورد تعداد مشترکان تالیا عنوان کرد: رقم دقیق این موضوع را اکنون به خاطر ندارم، اما تا جایی که به خاطر دارم تالیا در زمان اوج و آن موقع که بیشترین تعداد کاربر را داشت، حدود 320 هزار مشترک فعال داشت که اکنون هم 200 هزار نفر از این افراد هم چنان مشترک فعال ما به شمار می‌روند. وی در پایان گفت: البته برای مدتی شبکه ما از کار افتاد اما زمانی که شبکه به‌طور مجدد فعالیت خود را از سرگرفت، اکثر مشترکان دوباره از آن استفاده کردند، چرا که افراد تعصب خاصی نسبت به سیم‌کارت‌های اولیه و خط‌های خود داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :