آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46229
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 10:56
تعداد بازدید : 723

30 روز تا ارزانی 20 درصدی اینترنت

سرانجام جزییات وعده وزیر ارتباطات برای کاهش بیست درصدی قیمت اینترنت برای کاربران نهایی روی کاغذ آمد و برای اجرا به زیرساخت، مخابرات و PAPها ابلاغ شد.

سعید همتی

حالا نزدیک به 30 روز تا تحقق این وعده باقی مانده و باید دید تخفیف 35 درصدی زیرساخت به مخابراتی‌ها و خصوصی‌ها چه زمانی به 20 درصد کاهش برای مردم تبدیل می‌شود.
اگرچه قبلا هم مشابه این اتفاقات افتاده بود و این طرح در همان ابتدای راه متوقف ماند اما به هر حال وزیر ارتباطات حتما تدبیر دیگری اندیشده که باز هم همان مسیر را در پیش گرفته است. چندی پیش مدیر یکی از شرکت‌های اینترنتی می‌گفت چیزی که برای ما روشن نیست این است که وزارت ارتباطات چگونه می‌خواهد اعمال این تخفیف‌ها و اشتراک یک به هشت را کنترل کند؟
موضوع الزام در اشتراک یک به هشت کاربران اینترنتی نیز چیز جدیدی نیست. رگولاتوری پیش از این هم موضوع اشتراک یک به هشت را مصوب و ابلاغ کرده بود اما وزیر ارتباطات جدید خبر از اشتراک یک به چهل و این اواخر یک به 25 داده بود.
حالا رگولاتوری مصوبه قبلی خود را بار دیگر مصوب کرد، شاید مشکل آن مصوبه این بود که دوبار مصوب نشده بود؟! یا آنکه مشکلات، نقایص و احتمالا راه‌های گریز زیادی داشته است؟
به هر ترتیب ما نیز با امید زندگی کرده و باید منتظر بمانیم و ببینیم در دور باطل هستیم یا از این دور بیرون آمده‌ایم و تخفیف‌ها فقط به واسطه‌ها نرسیده و چیزی هم دست مردم را می‌گیرد. البته زمان زیادی برای کشف این ماجرا باقی نمانده، چراکه طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال باید منتظر تخفیف 20 درصدی برای قیمت اینترنت و اشتراک یک به هشت باشیم.
موضوع افزایش سرعت اینترنت و رفع برخی محدودیت‌های فیلتری هم می‌افتد به سال آینده.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :