آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46226
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 10:53
تعداد بازدید : 1020

دستوری برای فیلتر "لاین" صادر نشده است

دبیر کارگروه تعیین محتوای مجرمانه، فیلترشدن و از دسترس خارج شدن نرم افزار موبایلی "لاین" توسط این کارگروه را تکذیب کرد.

خبرگزاری مهر - دسترسی به اپلیکیشن موبایلی لاین از دیروز برای کاربران ایرانی با اختلالاتی روبه رو شده که در این زمینه برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی، فیلتر شدن این نرم افزار موبایلی را تصمیم کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ به دلیل نقض حریم خصوصی افراد عنوان کرده‌اند.
در این راستا عبدالصمد خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه این شایعات را تکذیب کرد و گفت: چنین چیزی تاکنون در کارگروه تعیین مصادیق مطرح نشده است.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود این تصمیم در جلسه روز شنبه کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ و با اکثریت رای اعضا گرفته شده است گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نه تنها روز شنبه جلسه‌ای نداشته بلکه تاکنون جلسه‌ای در مورد تصمیم گیری برای فیلتر شدن این نرم افزار نیز تشکیل نشده است.
خرم آبادی با بیان اینکه عدم دسترسی به این نرم افزار موبایلی ارتباطی با تصمیمات کارگروه فیلترینگ ندارد گفت: تا این لحظه تصمیمی‌در زمینه این برنامه موبایلی گرفته نشده است.
بر اساس این گزارش، لاین - Line – اپلیکیشنی چینی است که به کاربران امکان می‌دهد از طریق موبایل و در بستر اینترنت به صورت رایگان با دوستان و اقوام خود در داخل و خارج کشور تماس گرفته و برای آنها پیامک ارسال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :