آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46224
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1392 10:51
تعداد بازدید : 975

به سفارش نهاد ریاست جمهوری

سند تعامل پذیری دولت الکترونیکی کشور تدوین شد

سند چارچوب تعامل پذیری دولت الکترونیکی ایران (IReGIF) در حوزه دولت به دولت ( G2G) به سفارش نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران توسط یک شرکت دانش بنیان در اصفهان تدوین شد.

فناوران - رییس شهرک علمی‌و تحقیقاتی اصفهان در این‌باره گفت: هدف اصلی این چارچوب کمک به ایجاد یک دولت الکترونیکی یکپارچه، کارا و شفاف است که بتواند خدماتش را وقفه ناپذیر ارایه دهد.
مهدی کشمیری افزود: اسناد مربوط به این چارچوب به زودی روی پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی‌ایران برای عموم منتشر خواهد شد و به محض تصویب در هیات وزیران برای دستگاه‌های دولتی لازم الاجرا خواهد بود.
وی گفت : با پیروی از این چارچوب هر نهاد دولتی و عمومی‌می‌تواند در قالب استانداردها و سیاست‌هایی از پیش تعیین شده اطلاعات و خدمات خود را به دیگر نهادها عرضه و از اطلاعات و خدمات آنها استفاده کند.
وی چارچوب تعامل­ پذیری دولت الکترونیکی را مجموعه‌ای از سیاست‌ها، استانداردها و راهنمایی‌ها بیان کرد و گفت : این چارچوب، چگونگی به اشتراک‌گذاری و یکپارچه سازی اطلاعات و خدمات در حوزه‌های فناوری اطلاعات متعلق به بخش‌های دولتی و عمومی‌را مشخص می‌کند.
کشمیری گفت: وجود چنین چارچوبی علاوه بر زمینه سازی برای ایجاد یک دولت الکترونیکی پیشرفته، باعث افزایش بهره‌وری در دستگاه‌های دولتی از طریق سهولت ارتباطات بین سازمانی، کاهش هزینه‌های اشتراک گذاری اطلاعات و خدمات الکترونیکی می‌شود.
وی جلوگیری از دوباره‌کاری در سازمان‌ها با به اشتراک گذاشتن منابع موجود و همچنین مشارکت دادن دستگاه‌های دولتی و عمومی ‌در فرایندهای منتهی به دولت الکترونیکی را از دیگر ویژگی‌های این چارچوب عنوان
کرد.
سند چارچوب تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی کشور از سوی شرکت «ایده پرداز پاسارگاد کیان»، مستقر در این شهرک تدوین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :