آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46122
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 12:0
تعداد بازدید : 852

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری گوگل روی انرژی پاک

شرکت های فناوری بزرگ ترین مصرف کنندگان انرژی در جهان هستند و هیچ وقت هم این موضوع را انکار نمی کنند. این در حالی است که اگرچه بسیاری از این شرکت ها برای استفاده از انرژی های پاک دست به اقدامات زده اند، اما هیچ کدام به اندازه گوگل در این زمینه تلاش و سرمایه گذاری نکرده است.

فناوران - براساس اخباری که همین چند وقت پیش از گوگل منتشر شد، این شرکت در حال ساخت دیتا سنتری عظیم و شناور روی آب با ویژگی‌هایی بی‌نظیر است. البته هدف گوگل از این کار صرفه‌جویی در میزان مصرف انرژی به منظور سرد کردن سرورها و سیستم‌های قدرتمندی است که وظیفه پردازش اطلاعات این غول اینترنتی را به عهده دارند.  به طور کلی، نگهداری داده‌ها در اقیانوس‌ها تا میلیون‌ها دلار در هزینه‌های گوگل صرفه‌جویی خواهد کرد. از طرف دیگر با در نظر گرفتن جار و جنجال پیش آمده در مورد جاسوسی دولت آمریکا از اطلاعات کاربران شرکت‌های بزرگ فناوری، این اقدام گوگل در برپا کردن دیتاسنترهای خود در آب‌های بین المللی، این فرصت را ایجاد می‌کند که اطلاعات اشخاص از دسترس آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در امان بماند.  هم‌اکنون نیز این شرکت تصمیم گرفته که با سرمایه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار 15 شرکت فعال در زمینه تامین انرژی الکتریکی از باد و همچنین انرژی خورشیدی را به تصاحب خود درآورد. همچنین، این شرکت مبلغی به میزان 2 میلیارد دلار را نیز برای نگهداری و به‌روز رسانی سیستم‌های خود در نظر گرفته است.
همانطور که می‌دانید، منابع انرژی موجود مدت زمان بسیار طولانی دوام نخواهند آورد. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده منابع مربوط به سوخت‌های فسیلی تا 60 تا 70 سال اتی به پایان خواهند رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :