آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46117
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 11:53
تعداد بازدید : 989

مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین پیشنهاد داد:

موبایل جایگزین کارتخوان در توزیع سبد کالا شود

شبکه بانکی با توان حداکثری خود در اجرای پروژه سبد کالا توانست با کمترین اشکال از عهده انجام تراکنش ها بر بیاید، بنابراین پیشنهاد می کنم با فرهنگ سازی عمومی برای پرداخت موبایلی، نیاز به کارت و دستگاه پوز در مرحله دوم به حداقل برسد و هرکس هزینه خرید خود را با تلفن همراهش پرداخت کرده و نیازی به استفاده از پوز نباشد.

ایسنا- حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت‌های الکترونیکی که در پروژه سبد کالا همکاری می‌کند با بیان این مطلب گفت: بر اساس گزارش‌های ارایه شده توسط بانک مرکزی، نسبت تراکنش‌های ناموفق و دارای مغایرت نسبت به کل تراکنش‌های انجام گرفته زیر نیم درصد است و این به معنای موفقیت شبکه بانکی در جریان اجرای پروژه سبد کالایی است.
وی افزود: با اینکه از قبل هیچ فرآیندی برای اجرای پروژه سبد کالایی حداقل در حوزه پرداخت و دریافت الکترونیکی طراحی نشده بود، اتحاد و انسجام PSPها در کنار نظارت و پیگیری مستمر شاپرک و اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی، ظرف کمتر از 10 روز اجرایی شد.
این فعال حوزه پرداخت الکترونیکی در مورد برخی انتقادات مطرح شده در مورد کم بودن دستگاه‌های پایانه فروشگاهی، گفت: چند عامل در این کمبود نقش داشت. یکی از آن عوامل ناهماهنگی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مجری طرح و PSPها بود. به عنوان مثال از یک طرف شاپرک به PSPها تاکید می‌کرد که هرچه سریع‌تر پایانه‌های فروشگاهی را نصب کنند، اما فروشگاه‌های عامل، اطلاعی از این موضوع نداشتند و با نصب دستگاه‌ها مخالفت می‌کردند.
منصوری افزود: دامنه این ناهماهنگی به حدی بود که حتی دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی نیز از موضوع نصب پایانه‌ها برای اجرای این پروژه بی‌اطلاع بودند و مراجعه پشتیبان‌ها به فروشگاه‌ها در برخی از موارد با پیگرد مواجه شده بود. از سوی دیگر هم ارسال دستگاه‌های پایانه فروشگاهی از تهران و نصب در شهرهای مختلف مدتی زمان می‌برد و اگر زودتر به ما اطلاع داده بودند طبیعتا در ارسال وقفه ایجاد نمی‌شد.
وی گفت: نمایندگان وزارت صنعت و معدن و تجارت اعلام می‌کردند متولی انتخاب محل نصب پایانه ما هستیم و PSPها نباید سرخود به فروشگاه‌ها مراجعه کنند در صورتی که شاپرک به عنوان نهاد ناظر بر PSP ها تاکید داشت هرچه سریع‌تر همه فروشگاه‌ها را تجهیز کنند.
مدیرعامل آسان پرداخت پرشین در مورد اجرای مرحله دوم این طرح گفت: پیشنهاد می‌کنم با فرهنگ سازی عمومی برای پرداخت موبایلی، نیاز به کارت و دستگاه پوز به حداقل برسد. چرا که اگر فرهنگ پرداخت موبایلی در کشور عمومی شود هرکس هزینه خرید خود را با تلفن همراهش پرداخت می‌کند و نیازی به استفاده از پوز نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :