fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 46096
  تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 11:23
  تعداد بازدید : 735

  پیشنهاد کاهش هزینه های پستی در ایام پایانی سال

  شرکت پست با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، پیشنهاد کاهش برخی خدمات پستی را داد.

  فناوران- حی‌شاد مدیرکل مهندسی عملیات پستی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایان سال، پیشنهاد کاهش نرخ برخی خدمات مثل تمبر شخصی را تا 25 درصد دادیم، که به صورت پلکانی بوده و در صورت تصویب برای مشتریان انبوه امکان کاهش تا 30درصد را هم دارد.
  وی همچنین درباره افزایش مشتری پایان سال به ویژه در بخش امانات خارجی، گفت: شرکت‌های خارجی که در این زمینه کار می‌کنند دو سه شرکت هستند که نرخ بالایی دارند و قطعا نرخ‌های پستی بسیار پایین تر از این شرکت‌ها است و می‌تواند عامل موثری جهت جذب مشتری در این ایام شود.
  حی شاد عمده ترین برنامه پست در فرایند اجرایی را نیز ساده سازی عملیات و ارایه عملیات مبتنی بر فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل کند شدن عملیات پست استانداردهای موجود در این بخش است.
  وی در توضیح این مساله افزود: شرکت‌های خصوصی بسته رابه هر ترتیب تحویل می‌گیرند ولی پست در تمام زمینه‌ها از کارتن گرفته تا به سلامت رسیدن بسته استاندارد خاص خود را دارد.
  وی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم تا حد امکان ساده سازی کرده و فرایندها را کاهش دهیم، با افزایش سرعت، هزینه‌ها کمتر شده و مشتری هم راضی تر می‌شود.
  وی این فرایند را چند مرحله ای عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال اگر در بحث ممیزی مرسولات، بتوان سیستم را مبتنی بر فناوری و بار کد سه بعدی کرد، یا با حذف تمبر و نقش تمبر در مرسولات ثبتی که زمانبر است، یک مرحله کار را جلوتر برد و هزینه‌ها را در مرسولات ثبتی پایین آورد.
  وی درباره آماده بودن طرح، تصریح کرد: اگر طرح مصوب شود امکان دارد تا پایان سال شاهد این اتفاق در پروسه قبول باشیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :