آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46092
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 11:17
تعداد بازدید : 833

آموزش و پرورش شبکه اجتماعی ایجاد می کند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تلفن همراه را مخل آموزش در مدارس می دانم، گفت: به دنبال طراحی شبکه اجتماعی بومی ایرانی و اسلامی هستیم و اعلام آمادگی نیز کردیم که برای سال ۹۳ این طرح را عملیاتی کنیم.

خبرگزاری فارس- حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: معتقدم باید شبکه‌های اجتماعی را با نیروهای جوان و خوشفکر ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه به ایجاد شبکه‌های اجتماعی بومی ایرانی و اسلامی معتقدم، افزود: شبکه‌های اجتماعی که دیگران می‌سازند، مورد نظر ما نیست چرا که آنها هدف‌های پنهان دارند.کفاش افزود : به دنبال طراحی شبکه اجتماعی بومی ایرانی و اسلامی هستیم و اعلام آمادگی نیز کردیم تا برای سال 93 عملیاتی کنیم.
وی درباره همراه داشتن تلفن‌همراه توسط دانش‌آموزان در مدارس گفت: تلفن‌همراه را مخل آموزش در مدارس می‌دانم چرا که تنها یک ابزار خبری نیست و کاربری‌های دیگری نیز دارد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در کشورهایی که از تلفن‌همراه به عنوان ابزار در مدارس استفاده می‌کنند، تلفن‌همراه تعریف شده برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.
وی در خصوص نصب دوربین مدارس بسته در مدارس گفت: استفاده از دوربین مدارس بسته برای حفظ امنیت فضای آموزشی ایرادی ندارد اما اگر در جهت کنترل کیفیت مدارس و جریان و فرایند تعلیم و تربیت باشد، ممنوع است و نصب دوربین در کلاس درس صحیح نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :