آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46091
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 11:16
تعداد بازدید : 1231

عملکرد دوساله کنسرسیوم محتوای ملی منتشر شد

محمد رجبی، رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، به اتفاق آرا به عنوان رییس کنسرسیوم محتوای ملی برای مدت دو سال انتخاب شد.

فناوران - روز یکشنبه نشست هیأت موسسین کنسرسیوم محتوای ملی در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد که طی آن با پایان یافتن دو سال ریاست فرهاد رهبر بر این کنسرسیوم، با رأی دیگر حاضرین محمد رجبی، رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به مدت دو سال به ریاست این کنسرسیوم انتخاب شد.
محتوای اعضای موسس موجود در درگاه کنسرسیوم از ابتدا تا کنون کتابخانه دیجیتال کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با بیش از 665273 فراداده و پس از آن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با 377654 فراداده بیشترین محتوا را در این درگاه داشته‌اند. به طور کلی بیش از 2016845 فراداده در کنسرسیوم قرار دارد.
همچنین کتابخانه دیجیتال کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با بیش از 9279514 بازدید پیش‌تاز بازدید اشیاء دیجیتال در میان دیگر اعضای کنسرسیوم بعد از کتابخانه دیجیتال دانشگاه تهران با 9318348 بازدید بوده است.
بعد از کتابخانه مجلس و دانشگاه تهران، موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با 7394310 بازدید قرار دارد. به طور کلی بیش از 39951130 نفر تاکنون از درگاه کنسرسیوم محتوای ملی بازدید کرده‌اند.
در این گزارش فعالیت‌های فنی انجام شده برای ارتقای درگاه کنسرسیوم به این شرح بیان شد: برقراری و تکمیل ارتباط فی مابین کتابخانه‌های دیجیتال 10 عضو هسته کنسرسیوم محتوای ملی و درگاه کنسرسیوم و امکان دریافت اطلاعات به صورت آنلاین، رایزنی و به نتیجه رساندن اتصال فنی کنسرسیوم به کتابخانه‌های دیجیتال شرکت پارس آذرخش، انجام تغییرات فنی در سیستم کد باز فدورا و ایجاد امکان اتصال فنی کنسرسیوم به کتابخانه‌های مبتنی بر این سیستم، راه‌اندازی سرویس دریافت خودکار اطلاعات اعضا، راه اندازی سیستم جست وجو تمام متن، راه اندازی سرویس از کتابدار بپرس آنلاین و بهینه سازی انتقال پیام بین کاربران و کتابداران.10 موسسه، بنیاد دایره المعارف اسلامی، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی، مرکز نشر دانشگاهی، موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری از اعضای موسس موجود در درگاه کنسرسیوم از ابتدا تا کنون هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :